Discord’da Ekran Nasıl Paylaşılır?

08.01.2023
Discord’da Ekran Nasıl Paylaşılır?

Canlı metin, görüntülü ve sesli sohbeti barındırmak için bir platforma Discord denir. Discord, tek bir merkezi topluluk etrafında dönen diğer sosyal platformların aksine, sunuculara veya çok sayıda küçük topluluğa ayrılmıştır. Sunucu odaları genel veya özel olabilir. Bir arkadaş grubu için daha küçük bir özel sunucu oluşturabilir veya benzer ilgi alanlarına sahip kişiler için büyük bir topluluğa katılabilirsiniz. Bu makale Discord’da ekran nasıl paylaşılacağı hakkındadır.

Oyuncular, geliştiriciler ve etkileyiciler için en büyük metin, sesli ve görüntülü sohbet ağı Discord olarak bilinir. Ancak ekranınızı Discord’da paylaşabilir misiniz? Discord ekran paylaşımı, benzer fikirlere sahip oyuncularla bağlantı kurmayı, hadi oyunları yayınlamayı ve iş arkadaşlarınızla görsel bilgileri paylaşmayı kolaylaştırır. Video paylaşmanın yanı sıra, Discord’da ses paylaşmak için de kullanabilirsiniz. Aşağıda Discord’da kullanılacak adımlardan bahsettik.

PC ve Mobilde Discord’da Ekran Nasıl Paylaşılır?

Discord mobilde ekran paylaşımı nasıl yapılır?

 1. Akıllı telefonunuzdaki Discord uygulamasını açın ve oturum açtığınızdan emin olun.
 2. Bir kanalda veya listenizdeki bir arkadaşınızla sesli arama başlatın.
 3. Arama sırasında, gizli menünün altından yukarı kaydırarak ekran paylaşımı simgesine erişebilmelisiniz. Android ve iOS’ta aynı.
 4. Ekran paylaşımı simgesini seçin. Eylemi onaylamak için bir bilgi istemi ve Discord’un siz kaydederken ekranınızdaki her şeyi görebileceğine dair bir uyarı belirecektir. Ekran paylaşımını kabul etmek ve devam etmek için Şimdi başlat’ı seçmelisiniz. iOS kullanıcıları için yayına başlamak için ikinci bir düğme olacak.
 5. Ekranınızı paylaşmayı durdurmak için, oturumunuzu sonlandırmak üzere Akışı durdur’u seçin.
Discord'da Ekran Paylaşma

Discord’da Ekran Paylaşma

Windows ve MacOS’ta Discord’da ekran paylaşımı nasıl yapılır?

 1. Mac veya Windows bilgisayarınızda Discord’u açın ve oturum açın.
 2. Ekranınızı paylaşmak istediğiniz sunucuda bir ses kanalı oluşturun. Kanala katıldıktan sonra Discord penceresinin sol alt kısmındaki ekran düğmesini bulun. Kulaklığınız ve mikrofonunuz için sessize alma düğmelerinin hemen üzerinde olmalıdır.
 3. Ekran seçeneğini seçtikten sonra Uygulamalar ve Ekranlar için sekmeler içeren yeni bir açılır pencere görünmelidir. PC’nizin tüm uygulamaları birincisinde bulunur. Şu anda oynamakta olduğunuz oyun gibi bir tanesini seçerek tüm pencereyi izleyicilerinizle paylaşabilirsiniz. Uygulamayı simge durumuna küçültseniz bile ekran paylaşma işlevi çalışmaya devam eder. Ekranlar menüsünde uygun ekranı seçerek tüm ekranınızı da paylaşabilirsiniz.
 4. Akış kaynağınızı seçtikten sonra, çözünürlüğü ve kare hızını ayarlamak için diğer seçeneklerin yanı sıra bir onay alacaksınız. Saniyede 30 kare hızında yalnızca 720p varsayılan olarak kullanılabilir. Discord Nitro’ya kaydolursanız daha yüksek çözünürlük ve kare hızı ayarlarından seçim yapabilirsiniz.
 5. Her yapılandırmayı iki kez kontrol ettikten sonra, açılır menüden Canlı Yayına Geç’i seçin. Sağ alt köşede görünen küçük bir ekran paylaşım penceresinde neyin paylaşıldığının bir önizlemesini görmelisiniz.
 6. Ekranınızı paylaşmayı durdurmak için yeşil renkle vurgulanan Ekran düğmesini seçin. Ekran paylaşım tercihlerini değiştirmek, paylaşılan pencereyi değiştirmek ve son olarak ekran paylaşımını sonlandırmak için bir seçenek içeren bir menü görünmelidir. Deneyiminizi sonlandırmak için Yayını Durdur’a tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM