Apple Kimliği E-posta Adresinizi Değiştirme

17.10.2023
Apple Kimliği E-posta Adresinizi Değiştirme

Apple veya iCloud kullanıcısıysanız Apple ID e-posta adresinizi nasıl değiştireceğinizi bilmek son derece önemlidir. Güvenlik açısından bakıldığında, hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğini düşünüyorsanız, Apple ID e-posta adresinizi derhal değiştirmeniz gerekir. Aynı şekilde, e-posta sağlayıcınızı değiştirdiyseniz, Apple’dan gelen tüm yazışmaların doğru e-posta adresine gittiğinden emin olmanız gerekir. Gerekçeniz ne olursa olsun, Apple Kimliği e-posta adresinizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek çok basittir. İşlem yalnızca birkaç adımı izlemenizi gerektirir ve dakikalar içinde tamamlamış olursunuz. İşiniz bittikten sonra iCloud ve diğer Apple servislerinin yeni Apple Kimliğinizle çalıştığından emin olmanız gerekecek, ancak endişelenmeyin, bunların hepsi de ele alınacaktır. Sözü daha fazla uzatmadan, Apple Kimliği e-posta adresinizi nasıl değiştireceğinizi anlatalım.

Apple Kimliği e-Posta Adresini Değiştirme

 1. Apple Kimliği e-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız web tarayıcınızda appleid.apple.com adresine gidin ve Oturum Aç’ı tıklayın.
 2. Apple Kimliği hesabınız için geçerli e-posta adresinizi ve parolanızı girin, ardından ok düğmesine tıklayın veya dokunun.
 3. Apple Kimliğinizin bir aygıtta oturum açmak için kullanıldığı konusunda uyarılabilirsiniz. İzin Ver’e tıklayın veya dokunun; Apple’ın iki faktörlü kimlik doğrulaması, güvenilir aygıtınıza altı basamaklı bir PIN gönderecektir. İstendiğinde PIN kodunu tarayıcınıza girmeniz yeterlidir.
 4. Artık Apple Kimliği hesabınızı yönetebilirsiniz. E-posta adresini değiştirmek için Apple Kimliği kutusuna tıklayın veya dokunun.
 5. Apple Kimliğiniz olarak kullanmak istediğiniz e-posta adresini girin.
 6. Apple Kimliği parolanızı onaylayın. Bu parola daha önce girdiğiniz parola olacaktır.
 7. Yeni girdiğiniz e-posta adresine bir doğrulama kodu gönderilecektir. E-posta hesabınızın gelen kutusuna gidin, e-postayı bulun ve kodu alın. Kodu isteyen Apple web sayfasına geri dönün ve istendiğinde kodu girin. Ardından Devam’a tıklayın veya dokunun.

Apple Kimliği e-posta adresinizi bu şekilde değiştirebilirsiniz. Ancak yeni bilgilerinizin Apple aygıtlarınızda doğru olduğundan emin olmak için hemen atmanız gereken birkaç adım var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

iPhone veya iPad’de iCloud Bilgilerinizi Güncelleme

Artık iPhone ve iPad’inizde iCloud’a giriş yapmak için yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi kullanmalısınız. Bu adımlar her ikisi için de işe yarayacaktır.

 1. Ayarlar’a gidin ve ekranın üst kısmındaki adınıza dokunun.
 2. Ekranın en altına kaydırın ve Oturumu Kapat öğesine dokunun.
 3. İstendiğinde Apple Kimliği parolanızı girin. Ardından Giriş Yap’a tıklayın ve yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi ve parolanızı girin.
Apple Kimliği e-Posta Adresini Değiştirme

Apple Kimliği e-Posta Adresini Değiştirme

Mac’te iCloud Bilgilerinizi Güncelleme

Artık Mac’inizde iCloud’a giriş yapmak için yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi kullanmanız gerekir.

 1. Apple Menüsü’nü tıklayın, Sistem Tercihleri’ni seçin ve Apple Kimliği’ni seçin.
 2. Oturumu Kapat’a ve ardından Bir Kopyasını Sakla’ya tıklayın. Bu şekilde verilerinizin Mac’inizde kaldığından emin olabilirsiniz.
 3. Apple Kimliği parolanızı girdiğinizde Mac’inizde iCloud’dan çıkış yapmış olacaksınız. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.
 4. İstendiğinde yeni Apple Kimliği e-posta adresinizi ve parolanızı girin. Sorulduğunda Mac’inizin kilidini açmak için kullandığınız parolayı girin. İleri’ye tıkladığınızda tekrar giriş yapmış olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.