Instagram’da Yorum Nasıl Sabitlenir?

01.06.2023
Instagram’da Yorum Nasıl Sabitlenir?

Instagram gönderilerinizden biri popüler hale geldiğinde, yorumları takip etmek zor olabilir. Instagram profilinizi yeni keşfeden kişilerin çok fazla olumsuz yorum (varsa) görmesini istemezsiniz ve kendiniz de olumlu yorumları kaçırmak istemezsiniz. Instagram artık bir yorumu, gönderinize yapılan diğer tüm geçmiş ve gelecek yorumların üzerine yerleştirmek için sabitlemenize olanak tanıyor. İşte Instagram’da yorum sabitleme hakkında bilmeniz gereken her şey ve Instagram uygulamasında nasıl yapılacağına dair bir talimat.

Instagram’da Sabitlenmiş Yorum Nedir?

Instagram yorumlarını sabitlemenizi sağlayan özellik, siber zorbalığa karşı koymak için tanıtıldı. Kullanıcıların daha olumlu içeriğe sahip yorumları vurgulamasına ve Instagram hesaplarındaki zararlı veya saldırgan yorumları bastırmasına olanak tanır. Bir yorumu sabitlemek, belirli bir yorumu herkesin görmesi için gönderinizin en üstünde tutmanın bir yoludur. Bu yeni özellik sayesinde, en çok beğendiğiniz üç yorumu seçebilir ve listenin en üstüne yerleştirebilirsiniz.

Instagram Yorum Sabitleme

Instagram Yorum Sabitleme

Takipçilerinizden birinin paylaştığı soru, teşekkür mesajı veya harekete geçirici mesaj gibi önemli bir mesajı vurgulamak için sabitlenmiş yorumları kullanabilirsiniz. Sabitlenmiş yorumlar özelliği, olumlu geri bildirim mesajlarını yorum dizisinin en üstünde ve daha uzun süre görünür tutmanıza yardımcı olabilir. Bir influencer olarak, yorumlar bölümünüzdeki olumsuzluklardan ve internet trollerinden kaçınmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Bu özelliği denemeden önce, Instagram’da bir yorumu sabitleme hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

 • Akış gönderilerinizin en üstüne en fazla üç yorum (gönderi başına) sabitleyebilirsiniz.
 • Instagram, platformda yalnızca kendi gönderilerinizdeki yorumları sabitlemenize izin verir.
 • Kendi yorumlarınızı sabitleyemezsiniz, yalnızca diğer kullanıcılar tarafından bırakılan yorumları sabitleyebilirsiniz.
 • Sabitlenen yorumlar metnin yanı sıra emojiler, bağlantılar ve diğer medya dosyalarını da içerebilir.
 • Instagram Live videoları ve Instagram Reels dahil olmak üzere her tür Instagram içeriğine yorum ekleyebilirsiniz. Ancak, bir Instagram Hikayesi için yorumları sabitlemenin bir yolu yoktur.
 • Bir yorumu sabitlediğinizde, kullanıcı Instagram’dan bir bildirim alacaktır.

Instagram’da Yorum Sabitleme

Bir yorumu Instagram gönderinizin en üstüne sabitlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin. Bir yorumu sabitleme talimatları Android ve iOS kullanıcıları için benzerdir.

 1. Cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve hesabınızda oturum açın.
 2. Instagram gönderilerinizden birine gidin.
 3. Yorumlar bölümünü açmak için gönderinizin altındaki konuşma balonu simgesini seçin. Ardından sabitlemek istediğiniz yorumu bulun.
 4. Android’de: araç çubuğu ekranın üst kısmında görünene kadar yorumu seçin ve basılı tutun.
 5. iPhone’da: öne çıkarmak istediğiniz yorumun üzerinde sola kaydırın.
 6. Yorumu sabitlemek için raptiye simgesini (veya raptiye simgesini) seçin.

Bir yorumu ilk kez sabitlemeye çalıştığınızda, özelliğin arkasındaki temelleri açıklayan bir doğrulama mesajı görünecektir. Devam etmek için Yorumu sabitle’yi seçin. Yorumda artık kişinin adının yanında Sabitlendi yazacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.