Burak Yörük Boy Kilo Yaş, Kimdir Nerelidir?

01.08.2021
Burak Yörük Boy Kilo Yaş, Kimdir Nerelidir?

Burak Yörük şuanda Fox TV ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam adlı dizide yer almaktadır. Dizide Çınar Yılmaz karakterini canlandıran yakışıklı oyuncu hakkında takipçileri pek çok merak ettikleri soruları bu yazıda cevaplamaya çalışacağız. Burak Yörük kilosu, boyu ve kaç yaşında olduğu gibi bilgileri aktaracağız. Ayrıca oynadığı diziler ve sinemalar, eğitimi vb. kısacası hayatı ve biyografi bilgilerini aktaracağız.

Burak Yörük Kimdir? Nereli?

1995 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Yörük, aslen doğma büyüme İstanbul’ludur. İlk oyunculuk deneyimini 7 yaşındayken Sırlar Dünyası adlı diziyle başlamıştır. Akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca Beykent Üniversitesinde Tiyatro Bölümünü okumuş olsa da bu zamana kadar tiyatro sahnesinde yer almamıştır. Ancak ilerleyen zamanlarda mutlaka sahne tozunu yutmak istediğini belirtmiştir. Babası ATV kanalında çalıştığı için 6​ yaşındayken iki projede oyuncu olarak yer almıştır.

Burak Yörük

Burak Yörük Boyu, Kilosu ve Kaç Yaşındadır?

Burak Yörük boyu 1.92 cm’dir. Kilosu 74, burcu ise ikizlerdir. Yani şuan 2021 yılı itibari ile 27 yaşındadır. Resmi instagram hesabı @burakyoruks olarak kullanmaktadır. Şuanda Instagram takipçi sayısı yaklaşık 1,4 milyon civarındadır. Bir dönem oyuncu Alina Boz ile birlikteliği sık sık magazin gündeminde yer almıştır. Ancak birlikteliği kısa sürmüştür. Bir dönem Avusturya’da yaşayan Türk model Sibil Çetinkaya ve Elif Aksu gibi isimler ile magazin haberlerinde sevgili oldukları yönünde haberlerle gündeme gelmiştir.

Gelecek projelerde sert bir rolü üstlenmek istediğini dile getiren yakışıklı oyuncu, sarışın olmasını  bu nedenle dezavantaj olduğunu söylemiştir. Ancak son dönemlerde bu dezavantajını Kıvanç Tatlıtuğ sayesinde kırıldığını belirtmiştir. İlerleyen süreçlerde pek çok projede sert karakterleri de canlandırması beklenebilir.

Burak Yörük Oynadığı Diziler ve Filmler

Rol aldığı projeler 4N1K İlk Aşk dışında, Baraj, Sırlar Dünyası, Şeytan, Biz Boşanıyoruz, 20 Dakika, Perde, Ben Onu Çok Sevdim ve son olarak Aşk Mantık İntikam adlı projelerde yer almıştır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM