Photoshop’ta GIF Nasıl Oluşturulur?

10.10.2023
Photoshop’ta GIF Nasıl Oluşturulur?

PhotoShop’ta GIF oluşturacağınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? İster GIF ister JIF olarak telaffuz edin, animasyonlu görüntü formatı hiçbir yere gitmiyor. Her ne kadar 1987’den beri var olsa da (bu benden daha eski!), ister en iyi telefonlardan birinde mesajlaşıyor ister en iyi bilgisayarlardan birinde e-posta gönderiyor olun, birçoğumuz için favori memlerimizi ve özel şakalarımızı paylaşmanın hala favori yoludur. Bazı şeyler kelimelerle ifade edilemez, bu nedenle önceden hazırlanmış olanları kullanmak yerine kendi GIF’lerinizi oluşturmak istemeniz anlaşılabilir bir durumdur. Neyse ki Photoshop GIF oluşturmak oldukça kolay. İster grup sohbetinde beğeni arıyor olun, ister sevdiğiniz birine özelleştirilmiş bir mesaj göndermek istiyor olun ya da sadece nasıl hareketli görüntüler oluşturacağınızı öğrenmek istiyor olun, işte Photoshop’ta nasıl GIF oluşturacağınız.

Photoshop’ta GIF Oluşturma

  1. GIF’e dönüştürmek istediğiniz görüntüleri içe aktarın. Hepsinin aynı tuvalde katman olarak açık olduğundan emin olun.
  2. Pencere’yi seçin, ardından Zaman Çizelgesi’ni seçin.
  3. Kare Animasyonu Oluştur’u seçin.
  4. Sağ köşedeki üç çizgi menüsünü seçin, ardından Katmanlardan Çerçeveler Oluştur’u seçin.
  5. Zaman çizelgesinin hemen altındaki açılır menüye tıklayın ve Sonsuza Kadar’a tıklayın – bu, GIF’i süresiz olarak döngü yapacak şekilde ayarlar. GIF’i oynatmak ve memnun olduğunuzdan emin olmak için boşluk çubuğuna basın.
  6. GIF’inizi dışa aktarmak için Dosya’yı seçin, ardından Dışa Aktar’a tıklayın ve Web İçin Kaydet’i seçin.
  7. Gif 128 Dithered ön ayarını seçin.
Photoshop'ta GIF Oluşturma

Photoshop’ta GIF Oluşturma

İşte bu kadar, düşündüğünüzden daha kolay, değil mi?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.