iPhone ve iPad’de Apple Kimliği Profil Resmi Nasıl Düzenlenir?

15.04.2022
iPhone ve iPad’de Apple Kimliği Profil Resmi Nasıl Düzenlenir?

Apple hesabınız için yeni bir profil resmi ayarlamak istiyor musunuz? Neyse ki, bu oldukça kolaydır ve bunu doğrudan iPhone veya iPad’inizden saniyeler içinde yapabilirsiniz. Apple Kimliğiniz için daha önce bir profil resmi ayarlamadıysanız, varsayılan simgeyi görmekten bıkmış olabilirsiniz. Ya da belki sadece daha yeni, daha iyi bir imaja geçmek istiyorsunuz. Sebebi ne olursa olsun, cihazlarınızda depolanan herhangi bir resmi Apple Kimliği profil resminiz olarak kullanabilirsiniz. Bu görüntülerin iCloud, Mesajlar, Kişiler, Posta vb. gibi birden çok uygulama ve hizmette göründüğünü unutmayın.

Özellikle iOS ekosisteminde yeniyseniz, resmi nasıl değiştireceğinizi bulmakta zorlanabilirsiniz. Bir Apple Kimliği, Apple evreninizin merkezidir. Çeşitli Apple hizmetlerine ve özelliklerine erişmenizi sağlar ve verilerinizi ve yedeklerinizi güvende tutmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, birçok yeni kullanıcı Apple Kimliği profilini nasıl değiştireceğini bilmek isteyebilir. Apple Kimliği profil resminiz birçok şey için kullanılır. Apple ürünleri, Ayarlar uygulaması, uygulama mağazası ve daha fazlasındaki e-posta gelen kutularında görünür. Ancak cihazınızı kurarken seçtiğiniz fotoğrafa bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Resminizi değiştirerek Apple Kimliği profilinizin görünümünü tazeleyebilirsiniz.

Apple Kimliği

Apple Kimliği Profil Resmi

iPhone ve iPad’de Apple Kimliği Profil Resmi Düzenleme

  1. Ayarlar’a dokunun.
  2. Ekranın üst kısmındaki fotoğrafta Düzenle’ye dokunun.
  3. Geçerli bir selfie çekmek için Fotoğraf çek’e, önceden yüklenmiş Fotoğraflar uygulamanızda saklanan bir fotoğrafı seçmek için Bir fotoğraf seç’e veya Dosyalar uygulamasında depolanan görüntüleri aramak için Gözat’a dokunun.
  4. Fotoğrafı, kullanmak istediğiniz bölüm çerçeve içinde olacak şekilde ayarlayın. Bir sonraki bölümde profil resminizi düzenleme hakkında daha fazla bilgi edinin.
  5. Seç’e basın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.