Twitter Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

29.11.2021
Twitter Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Bunu okuyorsanız, muhtemelen Twitter şifrenizi değiştirmeyi düşünüyorsunuz veya bunu yapmaya çoktan karar vermişsinizdir. Twitter şifrenizi değiştirmek isteme nedeniniz ne olursa olsun, bu makale size yardımcı olacaktır. Twitter parolanızı değiştirmekle ilgili bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Twitter Parolanızı Değiştirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Nasıl yapılır konusuna geçmeden önce, birkaç şeyi netleştirelim. Sırf şifrelerinizi bir süre sonra değiştirdiğiniz için Twitter şifrenizi nasıl değiştireceğinizi araştırmaya geldiyseniz, tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. Bunun nedeni, sık parola değişikliklerinin kullanıcıları zayıf parolalar seçmeye veya bunları güvenli olmayan yerlerde saklamaya yönelterek genel güvenliği azaltmasıdır. Twitter şifrenizi sık sık değiştirmek hesabınızın güvenliğini sağlamaz. Ancak, Twitter şifrenizi değiştirmenin tamamen uygun, hatta gerekli olduğu bazı durumlar vardır.

Twitter Parolanızı Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Başarısız giriş denemeleri bildirimi alırsanız veya profilinizde garip tweet’ler bulursanız, şifrenizi değiştirmek ideal olacaktır, çünkü bunlar genellikle hesabınızın güvenliğinin ihlal edildiğinin işaretleridir.  Bilinmeyen bir yerden başarılı bir giriş yapıldığından haberdar edilirseniz, bu aynı zamanda şifrenizi değiştirmeniz gerektiğinin bir işareti olabilir. Bu veya hesabınızın güvenliğinin ihlal edildiğinden şüphelendiğiniz diğer durumlar dışında, şifrenizi değiştirmek her zaman en iyi fikir olmayabilir, özellikle de sadece hatırlamak için daha zayıf bir şifre seçmenize neden oluyorsa. Bununla birlikte, Twitter hesabınızın güvenliğinin ihlal edildiğinden şüpheleniyorsanız, şifreyi nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Twitter Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Twitter şifrenizi değiştirmek oldukça doğrudan bir işlemdir. Bu eğitim için Android uygulamasını kullanacağız, ancak ister mobil uygulamayı ister bir web tarayıcısını kullanın, süreç benzerdir.

Twitter Parolanızı

Mobilde Twitter Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Mobil uygulamada Twitter şifrenizi değiştirmek için uygulamanın cihazınızda yüklü olması gerekir. Henüz sahip değilseniz, uygulamayı nasıl edineceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Cihazınızdaki Twitter uygulamasına giriş yapın.
  2. Menüyü ortaya çıkarmak için profil fotoğrafınıza dokunun.
  3. Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin.
  4. Hesabınıza tıklayın.
  5. Parolanızı değiştirin öğesini seçin.
  6. Mevcut şifrenizi ve istediğiniz yeni şifreyi sağlanan alanlara girin.

Bu, şifrenizi hemen değiştirecektir.

Web’de Twitter Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Twitter web’i kullanırken, süreç benzerdir; tam menüyü ortaya çıkarmak için ana sayfada Daha Fazla’yı tıklamanız yeterlidir. Oradan, yukarıda açıklanan adımları takip edebilirsiniz. Güvenliğinin ihlal edildiğinden şüphelendiğiniz için parolanızı değiştiriyorsanız, genel hesap güvenliğini artırmak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Hesabınıza bağlı telefon numarasına bir metin mesajı almak, bir kimlik doğrulama uygulaması kullanmak veya bir güvenlik anahtarı kullanmak arasında seçim yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM