Windows 11’de Bluetooth Aygıtını Yeniden Adlandırma

07.01.2023
Windows 11’de Bluetooth Aygıtını Yeniden Adlandırma

Windows 11’de her Bluetooth cihazı kendi adıyla eşleşir. Cihazın üreticisi ve modeli bu adı tanımlar. Örneğin, bir Beats kulaklığı eşleştirdiyseniz, Bluetooth cihazlarında Beats adıyla görünecektir. Cihaz adlarının anlaşılması kolay değilse, aralarında ayrım yapmak zor olabilir. Bu yazıda, Windows 11’de bluetooth aygıtını nasıl yeniden adlandıracağınızı size anlatmaya çalışacağız.

Windows 11 ile eşleştirirken, Bluetooth cihazlarının bir adı olması gerekir, herhangi bir ad olur. Her cihazın bir stok/varsayılan adı olmasının nedeni budur. Ancak, kullanıcılar bir Bluetooth cihazının adını değiştirebilir. Bağlı herhangi bir cihaza daha iyi, daha kullanıcı dostu bir ad eklenebilir ve kullanıcı ihtiyaç duyduğunda ad değiştirilebilir. Windows 11’de bir Bluetooth cihazını eşleştirdiğinizde, kendi varsayılan adını (üretici tarafından sağlanan ad) kullanarak bağlanır. Özellikle benzer ada sahip birden fazla Bluetooth cihazınız varsa, varsayılan adı hatırlamanın veya tanımanın zor olduğunu düşünüyorsanız, manuel olarak değiştirebilirsiniz. Aşağıda, Windows PC’de bluetooth aygıtını düzenleme adımlarından bahsettik.

Windows 11’de Bluetooth Aygıtı Nasıl Düzenlenir?

  1. Donanım ve Ses’e tıklayın.
  2. Ardından Aygıtlar ve Yazıcılar’ı tıklayın.
  3. Cihaz bölümünde, yeniden adlandırmak istediğiniz Bluetooth cihazını bulun.
  4. Aygıta sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
  5. Özellikler penceresinde, Bluetooth sekmesini açın.
  6. Bluetooth cihazınızın varsayılan adını değiştirmek için özel bir ad girin.
  7. Değişiklikleri kaydetmek için Uygula ve Tamam’a tıklayın.
Bluetooth Aygıtını Yeniden Adlandırma

Bluetooth Aygıtını Yeniden Adlandırma

Windows 11’de bluetooth aygıtını yeniden adlandırma hakkındaki makalemizi burada sonlandırıyoruz. Windows 11’de, bir Bluetooth aygıtını yeniden adlandırmak hızlı ve kolay bir işlemdir. Bluetooth cihazını yeniden adlandırmak için kullanıcının öncelikle cihazında Özellikler menüsüne erişmesi gerekir. Bu prosedürü istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.