Mac’te Bildirimler Nasıl Sessize Alınır?

04.02.2022
Mac’te Bildirimler Nasıl Sessize Alınır?

Bildirimler, yapmanız gereken görevleri veya tutmanız gereken randevuları size hatırlatmanın iyi bir yolu olabilir. Ayrıca, örneğin kullandığınız bir uygulama için bir güncelleme olduğunda sizi bilgilendirmek için de yararlı olabilirler. Bununla birlikte, birçok uygulama ve web sitesi artık bunları, genellikle daha fazla rahatsızlık veren biz kullanıcılar için çok az faydası olan amaçlar için kullanıyor. Neyse ki, kolayca yönetilebilir ve hatta tamamen kapatılabilirler. Can sıkıcı Mac bildirimlerini nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

macOS ile uygulama bildirimleri hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yaklaşan etkinlikler, planlanmış toplantılar, e-postalar, Facebook mesajları, doğum günleri ve yanlışlıkla abone olduğumuz web siteleri hakkında bildirimler alıyoruz. Beni yanlış anlamayın, bildirimler son derece faydalıdır ve iş akışınızı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Peki ya bazen önemli görevlere odaklanmak, dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmak, sunum yapmak veya sadece uyumak için sessiz bir ana ihtiyacımız olursa? Tüm Mac bildirimlerini nasıl kapatabilirim? MacOS’ta uygulama bildirimlerini tek seferde veya birer birer durdurmak için gereken adımları açıklayacağız.

Bildirim Merkezi Aracılığıyla Mac’te Bildirimler Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  1. Apple menü simgesine tıklayın.
  2. Sistem Tercihleri’ne tıklayın.
  3. Bildirimler’i tıklayın.
  4. Henüz seçili değilse, sol bölmede Rahatsız Etmeyin’e tıklayın.
  5. Kimden: ve Kime: alanlarına bildirim almak istemediğiniz süreyi girin ve ilgili kutuyu işaretleyin.
  6. Bildirimler, her gün seçilen zaman dilimi için gizlenecektir. Normale dönmek istiyorsanız, bu menüye geri dönün ve Kimden’in solundaki onay işaretini kaldırın.

Bildirimler

Tek Bir Uygulamadan Bildirimler Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  1. Apple menü simgesine tıklayarak ve ardından Sistem Tercihleri ​​> Bildirimler’e giderek Bildirimler ayarları menüsünü açın.
  2. Bildirim ayarlarına erişmek için bir uygulamaya tıklayın.
  3. (Uygulama) bildirimlerine izin ver’in yanındaki kaydırıcıyı tıklayın.
  4. Bu uygulama, siz kaydırıcıya tekrar dokunana kadar bildirim gönderemez.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM