Apple Watch’ınızdan Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

09.11.2021
Apple Watch’ınızdan Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Tıpkı iPhone ve iPad’de olduğu gibi, uygulamalar Apple Watch deneyiminin önemli bir parçasıdır. Apple ve üçüncü taraf geliştiriciler tarafından sağlanan uygulamalar, giyilebilir cihaza bir dizi bilgi ve ek özellik getirebilir. Ancak Apple Watch uygulamayı silmek istediğiniz zamanlar olabilir. Bir uygulamayı giyilebilir cihazdan nasıl kaldıracağınızı ve daha fazlasını göstereceğiz.

iPhone’unuzu Kullanarak Apple Watch’tan Uygulamaları Kaldırma

Apple Watch uygulamaları silmenin ilk yolu, iPhone’unuzdaki tamamlayıcı Watch uygulamasını kullanmaktır. Başlamak için uygulamayı açın ve Saatim sekmesini seçin. Apple Watch’ta Yüklendi’yi görene kadar aşağı kaydırın. Bu bölüm, saatinizdeki tüm uygulamaları gösterecektir.

Yüklemek istediğiniz uygulamanın adını seçin. Bir sonraki sayfada Apple Watch’ta Göster’i kapatın. Bunu yapmak, uygulamayı Apple Watch’ınızdan hemen siler. Sadece not etmek gerekirse, kaldırmak istediğiniz her bir ayrı için bunu yapmanız gerekecektir. Apple’ın stok uygulamalarını Telefon veya Fotoğraflar gibi Saat’te silemezsiniz.

Uygulamalar

Bir Apple Watch’ta Doğrudan Bir Uygulama Nasıl Silinir?

Uygulamaları doğrudan Apple Watch’ınızdan silmek de mümkündür. Başlamak için uygulamalarınızın bir listesini getirmek için Digital Crown’a bir kez dokunun. Uygulamalarınızın göstereceği iki yol vardır: Liste Görünümü veya Izgara Görünümü. Liste Görünümü, uygulamalarınızı alfabetik sırayla gösterir. Bu görünümde bir uygulamayı silmek için adı seçin ve sola kaydırın. Ardından çöp kutusu simgesini seçin. Uygulama daha sonra silinecektir. Izgara Görünümü, tüm uygulama simgelerinizi gösterir. Silmek istediğiniz uygulamayı bulmak için ekranı kaydırın. Yeni bir menü görünene kadar simgeye uzun basın. Uygulamaları Düzenle’yi seçin. Son olarak, uygulamayı silmek için sol üst köşedeki X’i seçin. Apple Watch’ınızdan bir uygulama silindiğinde, o uygulamadan bir saat kadranı üzerinde kullandığınız tüm komplikasyonlar da ortadan kalkar.

Apple Watch Uygulaması Nasıl Yeniden Yüklenir?

Herhangi bir nedenle bir Apple Watch uygulamasını silerken hata yaptıysanız, onu giyilebilir cihaza geri eklemek kolaydır. Tamamlayıcı Watch uygulamasında Saatim sekmesini seçin. Kullanılabilir Uygulamaları görene kadar tamamen aşağı kaydırın. Bunlar iPhone’unuzdaki uygulamalardır ancak Apple Watch’ta yüklü değildir. Bir uygulama bulun ve Yükle’yi seçin. Bu onu Apple Watch’ınıza yükleyecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM