Youtube Yorumlarda Arama Nasıl Yapılır?

18.05.2022
Youtube Yorumlarda Arama Nasıl Yapılır?

Nasıl düzgün arama yapacağınızı bilmiyorsanız, YouTube’da belirli bir yorum aramak zor olabilir. Sayfalar için devam eden bir dizi yorumda arama yapmanız gerektiğinde daha da kötüleşir. Bu sinir bozucu olabilir, ancak YouTube yorumlarında daha etkili arama yapmanın bir yolu var. Bu yazıda, aradığınızı bulabilmeniz için YouTube yorumlarında nasıl arama yapacağınızı göstereceğiz.

YouTube Yorumlarında Arama Yapma

YouTube yorumlarında arama yapmak için kullanmanızı önerdiğimiz iki yol vardır. İlk yol, aradığınız yorumu içeren videoya gitmek ve tarayıcının arama işlevini açmak için Ctrl + F tuşuna ( ⌘ + F Mac’te) basmaktır.

Oradan bir anahtar kelime veya kelime öbeği yazabilirsiniz ve tarayıcı sayfada bunun tüm örneklerini vurgulayacaktır. Bu yöntemle ilgili sorun, YouTube’un varsayılan olarak bir videodaki tüm yorumları yüklememesidir. Daha fazla yorum yüklemek için yorumlar bölümünün en altına gitmeniz gerekecek. Yorumlar bölümünün ne kadar uzun olduğuna bağlı olarak, bu biraz zaman alabilir.

YouTube yorumları arasında arama yapmanın ikinci yolu, bir tarayıcı uzantısı veya eklentisi kullanmaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı seçenek var, ancak YouTube Yorum Arama’yı kullanmanızı öneririz.

YouTube Yorum Arama, YouTube yorumları arasında daha kolay arama yapmanızı sağlayan ücretsiz bir tarayıcı uzantısıdır. Yükledikten sonra, YouTube videolarında yorumlar bölümünün üzerinde bir arama çubuğu görünecektir. Bir anahtar kelime veya kelime öbeği yazmak için bu arama çubuğunu kullanabilirsiniz ve size bunun tüm örneklerini yorumlar bölümünde gösterecektir.

Youtube Yorum Arama

Youtube Yorum Arama

YouTube Yorum Aramasını Kullanarak Belirli Yorumlar Nasıl Bulunur?

Bu uzantı hem Google Chrome hem de Mozilla Firefox için kullanılabilir. Uzantıyı yükledikten sonra, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. YouTube’u açın ve içinde arama yapmak istediğiniz yorumları içeren videoyu bulun.
  2. Aşağı kaydırdığınızda, video açıklaması ile yorum bölümü arasında yüklenen uzantıyı bulacaksınız.
  3. Yorumları yüklerken uzantının tamamlandığından emin olun.
  4. Arama çubuğuna, aramak istediğiniz anahtar kelimeyi yazın ve ardından Ara ‘yı tıklayın.
  5. Uzantı, anahtar kelimenizi içeren tüm yorumları çekecektir.

YouTube’da Yaptığınız Bir Yorum Nasıl Aranır?

YouTube’da geçmişte yaptığınız belirli bir yorumu arıyorsanız, onu aramanın da bir yolu var. Bunu yapmak için YouTube masaüstü sitesini kullanmanız gerekir.

  1. Masaüstü sitesine girdikten sonra, sol kenar çubuğunda Geçmiş’e tıklayın.
  2. Tarayıcı arama çubuğunu açmak için Ctrl + F tuşuna ( ⌘ + F Mac’te ) bası
  3. Bu, anahtar kelimenizi içeren tüm yorumları vurgulayacaktır.

YouTube Yorumlarında Kolaylıkla Arayın

YouTube yorumlarını aramak biraz zor olabilir, ancak aradığınızı bulmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem vardır. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak aradığınız yorumları hemen bulabileceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM