Google Uçuş Arama Nedir ve Nasıl Çalışır?

10.10.2021
Google Uçuş Arama Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bir gezgin olarak, eminim ki, yaptığınız her uçuş için mümkün olduğunca az ödeme yapmaktan rahatsız olmazsınız. Muhtemelen bu yüzden gezginler benden hoşlanıyor, ücret toplayıcı araçları veya web sitelerini kullanıyor. Google Flights, havayollarının ve en yüksek puanlı seyahat acentelerinin ücretlerini çeken ve gezginlerin maksimum tasarrufla bir uçuş karşılaştırmasını ve rezervasyon yapmasını kolaylaştıran güvenilir ve kapsamlı bir uçuş arama ve rezervasyon hizmetidir. Google Flights, uçuş rezervasyon sektörünü kasıp kavurdu. Google Uçuş Arama ne olduğundan, nasıl çalıştığına ve ne bekleneceğine kadar, makalenin üzerinde hiçbir şey bırakmıyor.

Google Uçuşları Hakkında

Google Uçuş Arama bir çevrimiçi seyahat acentesi (OTA) olmadığını unutmamak önemlidir. Bu nedenle, doğrudan bu arama motorunda otel, uçuş veya gemi seyahati rezervasyonu yapmayı beklemeyin. Çeşitli havayollarının ve OTA’ların uçak bileti fiyatlarını yayınladığı bir platformdur. Bu platformda uçuşunuzu satın alamasanız da bunun için takip edebileceğiniz linkler var. Birincil amacı, ücretleri karşılaştırmanıza, en düşük olanı seçmenize ve ardından rezervasyonu tamamlamak için ilgili uçak bileti yayıncısının sitesine veya portalına ilerlemenize yardımcı olmaktır.

Karşılaştırma kriterleri rotaları, saatleri, fiyatları ve zaman çizelgelerini içerir, ancak birkaçını belirtmek isterim. Karşılaştırma, en ucuz seçeneği bulmanın yanı sıra, uçağa en uygun ve uygun uçuşu belirlemenize yardımcı olur. Google Arama tüm ayrıntıları göstermeyebilir. Ücret yayıncısının mülkünde tam ücret veya bagaj politikasını, istisnaları, şartları vb. kontrol etmeyi düşünün.

Google Uçuş Arama Nasıl Çalışır?

Göreve getirildiğinde araç, çeşitli çevrimiçi seyahat acentelerinin veya bireysel havayollarının tüm veritabanlarını arar. Arama yaparken genellikle fiyatlara, koltuklara ve uçuş tarifelerine odaklanır. ITA Matrix geliştirme adında bir program kullanır. Google, 2011 yılında ITA Yazılımını satın aldı ve onu popüler Google Flights’ı oluşturmak için kullandı. Temel aramaya ek olarak, platform ayrıca gelişmiş bir arayüze sahiptir. İkincisi, arama üzerinde tam kontrol sağlar.

Google Uçuş Arama

Google Flights’ın Nasıl Kullanılır?

Artık arama motorunun nasıl çalıştığı hakkında bir fikriniz olduğuna göre, onu kullanmak için adım adım bir yazımız burada. İlk adım, Google uçuş aramasına erişmektir. İşte resmi web sitesi, https://www.google.com/flights. Tercihen, bir akıllı telefon kullanmaktan çok daha iyi olduğu için masaüstü sürümünü kullanın. Aynı derecede önemli, bu görev için tasarlanmış bir mobil uygulama yok.

URL’ye tıkladığınızda, açılış sayfasına yönlendirileceksiniz. Tarihler, seyahat noktaları ve kalkış yerleri dahil olmak üzere çeşitli kriterlere göre uçuşları arayabilirsiniz. Arama sonuçları aynı sayfada görünür. Etkinliği unutmadan, sadeliği ve kullanıcı dostuluğunu takdir etmelisiniz. En iyi uçuşu aramanın çeşitli yolları vardır ve işte bir özet;

 • Kalkış havaalanına girin.
 • Varış havaalanına girin.
 • Seyahat tarihinizi girin
 • Yolculuk türünü seçin: tek yön, gidiş-dönüş, çok şehirli
 • Koltuklarda veya turlarda çocuklar, yetişkinler ve bebekler dahil olmak üzere koltuk ve yolcu sayısını girin
 • Sınıf türünü seçin: birinci sınıf, birinci sınıf, birinci sınıf ekonomi ve ekonomi

Neyse ki, Google Flights, en uygun uçuş için hemen hemen her şeyi filtrelemenize olanak tanır. Aramanızı filtrelerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler şunlardır;

 • Çantalar
 • Hava Yolları
 • Fiyat
 • Zamanlar
 • Bağlantılı Havaalanları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM