Steam Kitaplığınıza Steam Dışı Oyunlar Nasıl Eklenir?

20.11.2021
Steam Kitaplığınıza Steam Dışı Oyunlar Nasıl Eklenir?

Steam, oyuncuların oyun satın alması ve oyunla ilgili eşyalarını diğer kullanıcılarla takas etmesi için en büyük platform haline geldi. Ancak Steam istemcisi, oyunları dijital olarak dağıtmanın yanı sıra, oyuncuların oyunlarını etkin bir şekilde yönetmesine de olanak tanır. Steam üzerinden satın aldığınız oyunlar otomatik olarak kitaplığa eklenir, ancak satın alımlarınızı daha iyi yönetmek için üçüncü taraf oyunları da ekleyebilirsiniz. Ve bu yazıda, Steam dışı oyunlar kütüphanenize nasıl ekleyebileceğinizi (ve neden eklemeniz gerektiğini) tartışacağız.

Neden Üçüncü Taraf Oyunları Steam’e Eklemelisiniz?

Gerçek bir oyuncuysanız, yıllar içinde koleksiyonunuza çok sayıda oyun satın almış ve eklemiş olmalısınız. Ve Steam, oradaki tek video oyunu dağıtım hizmeti olmadığından, oyunlar bir dizi platforma dağıtılabilir. Epic Games, Origin, GOG, Battle.net var; bunlardan sadece birkaçı.

Tüm oyunlarınızı Steam’e ekleyerek yönetim çok daha kolay hale gelir. Sahip olduğunuz her oyunu tek bir istemciden başlatma avantajına sahip olursunuz ve tüm eşyalarınız tek bir yerde düzgün bir listede birlikte listelenir. Bunun dışında, arkadaşlarınızla iletişim kurma ve uzaktan oynama , onları şu anda oynadığınız oyuna davet etme, Steam mağazasına ve kullanıcı profillerine erişme vb . seçeneği sunan Steam oyun içi arayüzüne sahip olursunuz. Steam ayrıca görüntüler Kütüphaneden Steam dışı oyunlar başlattığınızda oyun içi aktivite durumunu arkadaşlarınıza bildirebilirsiniz.

Steam Dışı Oyunlar

Steam Kütüphanesine Steam Dışı Oyunlar Nasıl Eklenir?

Steam kitaplığınıza üçüncü taraf bir oyun eklemeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Steam’deki standart oyunların aksine Steam, Steam dışı bir oyun için başarıları, oynanan saat sayısını ve diğer istatistikleri kaydetmez. Ayrıca, başlık resmi, açıklama ve oyunla ilgili diğer bilgiler kitaplık sayfasında görüntülenmeyecektir.

Kütüphanenize Steam dışı bir oyun eklemek için öncelikle Steam istemcisini başlatın ve üst menüdeki Oyunlar seçeneğine tıklayın. Ardından, açılır menüden Kitaplığıma Steam Dışı Bir Oyun Ekle’yi seçin ve Steam, sisteminizde kurulu tüm uygulamaları yüklemeye başlayacaktır. Sunulan listeden eklemek istediğiniz üçüncü taraf oyununu bulun ve yanındaki kutuyu işaretleyin. Programı listede bulamıyorsanız, Gözat’ı tıklayarak başlatıcıyı sisteminizde manuel olarak bulun. Son olarak, oyunu kitaplığınıza eklemeyi tamamlamak için Seçilen Programları Ekle’ye tıklayın.

Alternatif olarak, sol altta bulunan Oyun Ekle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Steam Dışı Bir Oyun Ekle’ye tıklayın ve daha önce olduğu gibi listeden başlatıcıyı seçin. Kütüphane sekmesinin altındaki sol kenar çubuğunu kontrol ederek oyunun kütüphaneye başarıyla eklenip eklenmediğini doğrulayın. Mağazalardan satın alınan bir Steam oyununu eklemek istiyorsanız farklı bir yol izlemeniz gerektiğini unutmayın. Buhar Dışı Bir Oyun Ekle seçeneğini seçmek yerine, Steam’de Bir Ürünü Etkinleştir seçeneğine tıklayın . Ardından, İleri’yi tıklayarak hüküm ve koşulları kabul edin. CD/DVD, Steam ürün koduyla birlikte gönderilecektir. Anahtarı ilgili alana yazın ve devam etmek için İleri’ye basın. Bitir’e tıkladığınızda, Steam oyunu otomatik olarak kitaplığa ekleyecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.