Facebook’ta Beğeniler Nasıl Gizlenir?

13.10.2023
Facebook’ta Beğeniler Nasıl Gizlenir?

Çevrimiçi gizlilik endişelerinin giderek yaygınlaştığı bugünlerde, Facebook’ta Beğeniler nasıl gizleyeceğinizi bilmek, dünyanın en büyük sosyal ağındaki faaliyetleriniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlayacaktır. Facebook uygulamasının ve web sitesinin ayarlar menüsünde gizlenmiş olan seçenekler, beğendiğiniz sayfaları ve gönderilerinize gelen tepkileri kimlerin görebileceğini değiştirmenize olanak tanır. Her bir Beğeni ‘türünü’, yani “tepkileri” ve “Sayfa Beğenilerini” gizlemek için farklı bir süreç vardır. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için Facebook’ta beğeniler gizleme kılavuzumuzu takip edin. Ve gelecekte fikrinizi değiştirirseniz, değişikliklerinizi geri almak kolaydır.

Facebook’ta Beğenileri Gizleme: Tepki Sayılarını Gizle

Gönderilerinize gelen tepkileri gizlemek son derece basittir ve Facebook’un mobil uygulaması kullanılarak hızlı bir şekilde yapılabilir. Bu, Instagram’da beğenileri nasıl gizleyebildiğinize benzer. Birçok kişi bunun faydalı olduğunu düşünüyor, çünkü gönderilerinizi kimin beğendiğini hala görebiliyor olsanız da, çok fazla beğeni almazlarsa başkalarının gönderilerinizi yargıladığı hissini ortadan kaldırıyor. Ayrıca başkalarının gönderilerindeki beğenileri ve tepkileri gizleyebilirsiniz, yani başka birinin gönderisine kimin tepki verdiğini göremezsiniz. Ancak gönderilerdeki kendi beğenilerinizi gizleyemezsiniz. Yani, bir gönderiyi beğenir veya ona tepki verirseniz, insanlar bunu görmeye devam edebilecektir.

  1. Facebook uygulamasını açın ve sağ alttaki Menü düğmesine dokunun.
  2. Sağ üstteki Ayarlar dişlisine dokunun.
  3. Reaksiyon tercihleri öğesine dokunun.
  4. Tepkileri gizlemek için her bir anahtarı açık konuma getirin (aşağıdaki ekran görüntüsünde göründükleri gibi). Üstteki kaydırıcı diğer kişilerin gönderilerindeki tepkileri gizler. Alttaki kaydırıcı, gönderilerinizdeki herkese açık tepkileri gizler.
Facebook'ta Beğenileri Gizleme

Facebook’ta Beğenileri Gizleme

Facebook’ta Beğenileri Gizleme: Sayfa Beğenilerini Gizleme

Ayrıca beğendiğiniz Facebook sayfalarını da gizleyebilirsiniz. Ancak mobil uygulamayı kullanarak bu mümkün değildir, bu nedenle Facebook’un masaüstü sürümünü kullanmanız gerekir. Yine de oldukça basittir. İşte nasıl yapılacağı.

  1. Facebook’u bir masaüstü tarayıcısında açın, ardından profil sayfanıza gidin ve Daha Fazla’ya tıklayın.
  2. Menüden ‘Beğeniler’i seçin.
  3. Sağdaki alt menü düğmesine tıklayın – iki 3 noktalı düğmenin en küçüğüdür – ardından Beğenilerinizin Gizliliğini Düzenle’ye tıklayın.
  4. Bu, kategorilerin bir listesini getirir. Beğeninizi gizlemek istediğiniz Sayfa veya Sayfaları kapsayan bir kategorinin yanındaki küre simgesine tıklayın. Örneğin, Taylor Swift ile ilgili sayfaları beğendiğinizi gizlemek istiyorsanız, Müzik’in yanındaki küre simgesine tıklayın.
  5. Sadece ben seçeneğine tıklayın. Bu, söz konusu kategorideki bir Sayfayı beğenip beğenmediğinizi başka hiç kimsenin görememesini sağlar, ancak Sayfa Beğenilerinizi tamamen herkese açık hale getirmeden arkadaşlarınızın görmesine de izin verebilirsiniz.
  6. Özel yapmak istediğiniz diğer kategoriler için 4-5. adımları tekrarlayın ve ardından Kapat’a tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.