QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

23.07.2022
QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

Bu yazımızda QR Kod Oluşturma hakkında konuşacağız. QR kodu, dijital bir cihazın kolayca tarayabileceği ve kare köşeli bir ızgarada düzenlenmiş bir piksel dizisi olarak veri içeren bir barkod türüdür. Birçok akıllı telefonun yerleşik QR okuyucularla donatılmış olması nedeniyle, QR kodları genellikle pazarlama ve reklam çalışmalarında kullanılır. Ayrıca, bir tedarik zincirindeki ürünler hakkındaki bilgileri izlemek için sıklıkla kullanılırlar. Son zamanlarda koronavirüs maruziyetini takip etme ve virüsün büyümesini kısıtlama çabalarında çok önemliydiler. iPhone ve Android kullanıcıları bilgi almak için QR kodlarını tarar; URL girmek yerine kameralarını QR koduna yöneltmeleri ve taramak için dokunmaları yeterlidir. QR kodu, web siteleri, sunumlar, Wi-Fi şifreleri, kartvizitler ve sosyal medya siteleri dahil olmak üzere çok çeşitli kaynaklara erişim sağlar.

İki tür QR kodu vardır: kullanıcıları önceden belirlenmiş tek bir web hedefine yönlendirenler ve onları dinamik bir web konumuna yönlendirenler. iPhone Kamera uygulamaları, QR kodlarının taranmasını destekler. Kameranızı bir Android cihazdaki QR koduna yönlendirmek için Google Asistan’da veya Google Kamera uygulamasının Google Lens modunda “QR kodunu tara” kelimelerini kullanabilirsiniz. COVID-19’un fiziksel temas noktalarını azaltma çabaları sırasında, özellikle pazarlama ve çevrimiçi menülere erişim için QR kodlarının kullanımı gelişti. Addmi, OpenTable, Shopify ve Square gibi çok sayıda ödeme platformu, mağaza sahiplerinin müşteriler için birden fazla QR kodu oluşturmasına olanak tanır.

QR Kodu Oluşturma

Adım 1: Herhangi bir web tarayıcısını kullanarak QR Code Generator web sitesine gidin.

Adım 2: QR kodunun insanları göndermesini istediğiniz web sitesinin URL’sini girin. Alternatif olarak, metin girebilir veya bir dosya yükleyebilirsiniz.

Adım 3: Ayrıca bir çerçeve seçebilir, şekli ve rengi değiştirebilir veya QR kodunuzu özelleştirmek için bir logo ekleyebilirsiniz.

Adım 4: Bitirdiğinizde, özel QR kodunuzu kaydetmek için İndir’i tıklayın.

Adım 5: İndir’e bastıktan sonra, ücretsiz bir hesap oluşturmanızı isteyen bir açılır pencere görünecektir, ancak bir hesap oluşturmanız gerekmez. Sadece QR kodunun oluşturulmasının bitmesini bekleyin ve bir an için indirmelerinizde görünecektir.

Adım 6: Google Chrome ile bir QR kodu oluşturun

Android kullanıcıları için

Adım 1: Google Chrome uygulamasında, QR kodu oluşturmak istediğiniz web sitesine gidin .

Adım 2: Sağ üst köşede, üç dikey nokta simgesine dokunun.

Adım 3: Açılır menüde Paylaş’a dokunun, ardından QR Kodu’nu seçin.

Adım 4: Bir sonraki ekranda QR kodunun altında, QR kodunu cihazınıza kaydetmek için İndir’e dokunun. Daha sonra metin, e-posta, mesajlaşma uygulaması vb. aracılığıyla başkalarına gönderebilirsiniz.

QR Kodu Oluşturma

QR Kodu Oluşturma

iPhone veya iPad kullanıcıları için

Adım 1: Google Chrome uygulamasında, QR kodu oluşturmak istediğiniz web sitesine gidin.

Adım 2: Adres çubuğunun yanındaki sağ üst köşede, ok yukarıyı gösteren bir kare gibi görünen Paylaş sembolüne dokunun.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve QR Kodu Oluştur’a dokunun.

Adım 4: Paylaş’a dokunun, ardından QR kodunu nasıl paylaşmak istediğinizi seçin.

Adım 5: QR kodunu ileride kullanmak üzere kaydetmek için Resmi Kaydet’e dokunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM