Mail Drop Nedir ve iPhone, Mac ve PC’de Nasıl Kullanılır?

01.02.2023
Mail Drop Nedir ve iPhone, Mac ve PC’de Nasıl Kullanılır?

Mail Drop’u kullanarak 5 GB’a kadar olan büyük ekleri e-posta yoluyla herkese kolayca gönderebilirsiniz. Doğrudan Apple aygıtlarınızdaki Mail uygulamasında yerleşik olarak bulunur. Bu öğretici, Mail Drop ile iPhone, iPad, Mac veya PC’nizden birkaç büyük dosya, fotoğraf, video ve belgeyi nasıl göndereceğinizi gösterir.

Mail Drop Nedir?

E-posta hizmetlerinin maksimum ek dosya boyutu sınırı vardır. Örneğin, 25 MB’tan büyük herhangi bir dosya eklerseniz, Gmail sizden onu Google Drive’a yüklemenizi ve o dosyanın bağlantısını göndermenizi isteyecektir. Benzer şekilde, Apple Mail uygulamasına veya iCloud Mail’e bir veya daha fazla büyük video, PDF, ZIP veya başka dosya yüklemeye çalıştığınızda ve toplam boyut 20 MB’ı (bazı durumlarda 28,3 MB, belki bir hata olabilir) aşarsa, size onları Mail Drop yoluyla gönderme seçeneği sunar. Mail Drop, dosyaları iCloud’a yükler ve alıcıya yalnızca ek bağlantısını gönderir. Bağlantıya dokunup dosyayı indirebilirler. İyi haber şu ki bu, iCloud saklama alanınızdan sayılmaz.

Mail Drop kullanmamaya karar verirseniz, büyük ekleri olan e-posta geri dönebilir ve teslim edilmeden kalabilir. Apple, 2014 yılında Mac için OS X 10.10 Yosemite ile Mail Drop’u tanıttı. Daha sonra iOS 9.2 yazılım güncellemesiyle bu kullanışlı özellik iPhone, iPad ve iPod touch’taki Mail uygulamasına eklendi. O zamandan beri Mail Drop, macOS ve iOS’un tüm sürümlerinde bulunan bir özellik olmuştur.

Mac’te Mail Drop Nasıl Kullanılır?

Mac’te Mail Drop aracılığıyla büyük dosyaları nasıl göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1) macOS Mail uygulamasını açın ve yeni bir posta oluşturun veya bir e-postayı yanıtlayın.

2) Büyük dosyayı bir klasörden Mail uygulaması ekranına sürükleyin veya ataş simgesini tıklayın ve dosyayı ekleyin.

3) Gönder düğmesine tıklayın. Herhangi bir açılır pencere görmüyorsanız bu, dosyanın normal şekilde gönderilebilecek kadar küçük olduğu veya Mail Drop’un etkinleştirildiği ve e-postanızın onunla birlikte gönderildiği anlamına gelir.

4) Mail Drop devre dışı bırakıldığında (veya bazı durumlarda Mesaj Boyutunu kırmızı olarak yazdığında, şimdilik görmezden gelmeniz gerekir), izninizi isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Posta Bırakmayı Kullan’ı tıklayın.

Mail Drop Nedir

Mail Drop Nedir

iPhone, iPad’de Mail Drop Kullanarak Büyük Dosyalar Nasıl Gönderilir?

1) Posta uygulamasının içinden veya iOS Paylaşım Sayfasını kullanarak dosya ekleyebilirsiniz.

  • Posta uygulamasını açın ve yeni bir posta oluşturun veya bir postayı yanıtlayın. Fotoğraflar veya dosya simgesine dokunun veya boş bir alana basın ve Fotoğraf veya Video Ekle veya Dosya Ekle’ye dokunun. Şimdi dosyaları seçin (aşağıdaki soldaki resim). Not: Büyük olasılıkla, bu yöntem videoyu sıkıştıracaktır.
  • Fotoğraflar, Dosyalar veya başka bir uygulamayı açın > görüntüleri/videoları/dosyaları seçin > paylaş düğmesine > Posta’ya dokunun (aşağıdaki sağdaki resim). Not: Bu yöntem videoyu sıkıştırmaz.

2) Alıcının e-posta adresini, konu satırını ve e-posta gövdesini girin.

3) Mavi gönder düğmesine dokunun.

4) Ekin boyutu çok büyük olduğunda bir açılır pencere görürsünüz. Posta Bırakmayı Kullan’a dokunun. Görmüyorsanız, bu, dosyaların normal olarak e-posta yoluyla gönderilebilecek kadar küçük olduğu anlamına gelir.

5) Dosyalar yüklendikten sonra e-posta gönderilecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.