Disney Plus Profili Nasıl Düzenlenir veya Silinir?

13.05.2023
Disney Plus Profili Nasıl Düzenlenir veya Silinir?

Disney Plus, en yeni filmleri ve TV dizilerini izlemek isteyen Disney severler için harika bir yayın hizmetidir. İzlemelerinizi farklı Disney Plus profillerine ayırabildiğiniz için sevdiklerinizle aynı izleme listelerini paylaşmak zorunda değilsiniz. Disney Plus hesabınıza, her biri kendi izleme listesine ve kişiselleştirilmiş önerilere sahip yedi adede kadar profil ekleyebilirsiniz. Bir Disney Plus profilini düzenlemek veya silmek isterseniz, bunu web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı aşağıda açıklayacağız.

PC veya Mac’te Disney Plus Profilini Düzenleme

Disney Plus profilinizi düzenlemenin birkaç yolu vardır. Örneğin, profil simgenizi değiştirebilir, özel dil ayarları yapabilir veya çocuk dostu bir profile geçebilirsiniz. Bu değişiklikleri Disney Plus web sitesi üzerinden bir PC veya Mac kullanarak yönetebilirsiniz.

 1. İlk olarak, Disney Plus web sitesini açın ve hesabınızla oturum açın.
 2. Sağ üst köşedeki profil simgenizi seçin ve Profilleri Düzenle’yi seçin.
 3. Düzenlemek istediğiniz profili seçin. İsterseniz bu menüden Profil Ekle düğmesine basarak yeni bir profil de oluşturabilirsiniz.
 4. Artık profilinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Avatarınızı düzenlemek için mevcut resminizi seçin ve listelenen seçenekler arasından yeni bir resim seçin.
 5. Ad kutusundan profil adınızı seçin ve düzenleyin.
 6. Oynatma ayarlarını kontrol etmek için Oynatma ve Dil ayarları bölümündeki seçenekleri seçin ve değişiklikleri yapın. Örneğin, bu kullanıcı profili için farklı bir dile geçmek istiyorsanız, Uygulama Dili açılır menüsünden bunu seçin.
 7. Ayrıca Otomatik Oynat kaydırıcısına dokunarak içeriğin (bir dizinin sonraki bölümü gibi) otomatik oynatılmasını durdurabilirsiniz.
 8. Belirli içeriklere erişimi kısıtlamak istiyorsanız Ebeveyn Denetimleri seçeneklerini kullanın. Örneğin, Çocuk profili kaydırıcısına basarak yalnızca çocuklara özel bir profili etkinleştirin.
 9. Ayrıca bu seçeneklere dokunarak bir PIN’i etkinleştirebilir veya belirli bir içerik derecelendirme sınırı ayarlayabilirsiniz.
 10. İşiniz bittiğinde, sağ üstteki Bitti’ye tıklayın.

Mobil Uygulamada Disney Plus Profilini Silme

Mobil Disney Plus uygulamasını kullanmayı mı tercih ediyorsunuz? Android veya iPhone cihazınızda bunun yerine uygulamayı kullanarak fazla profilleri silebilirsiniz.

Disney Plus Profili Nasıl Düzenlenir

Disney Plus Profili Nasıl Düzenlenir

 1. Disney Plus uygulamasını açın ve sağ alttaki profil simgesini seçin.
 2. Ardından, Profilleri Düzenle’yi seçin.
 3. Profilleri Düzenle menüsünden silmek istediğiniz profili seçin.
 4. Menünün en altına kaydırın ve Profili Sil öğesine dokunun.
 5. Seçiminizi onaylamak için tekrar Sil öğesine dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.