AirPods Ürün Yazılımı Nasıl Güncellenir?

01.10.2023
AirPods Ürün Yazılımı Nasıl Güncellenir?

Bir şeyi açıklığa kavuşturalım: AirPods aygıt yazılımını nasıl güncelleyeceğinizi genellikle öğrenmeniz gerekmez. Apple tarafından güncellemeler yayınlandığında, ister standart 3. Nesil AirPods ister AirPods Pro 2 kullanıyor olun, aygıt yazılımı AirPods’unuza otomatik olarak yüklenir. Ancak – ve bu büyük bir ama – işler her zaman plana uygun gitmiyor. Bazen AirPods’unuz güncel tutulmaz, bu nedenle her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmekte fayda var. Daha sonra bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda güncellemeyi zorlayabilirsiniz. Ama neden zahmet edelim? Ürün yazılımı güncellemelerinin birçok faydası vardır. Cihazlarınızla sürekli uyumluluk sağlarken geliştirmeler ve hata düzeltmeleri sunarlar. Basit bir ifadeyle, AirPods’unuzun olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayarak dinleme keyfinizden ödün vermemenizi sağlar. Bu nedenle, güncel bir AirPods çiftine sahip olup olmadığınızı nasıl belirleyeceğinizi ve sahip değilseniz ne yapmanız gerektiğini iPhone, iPad ve Mac’te nasıl kontrol edeceğinizi inceleyeceğiz.

AirPods’unuzun Güncel Aygıt Yazılımı Sürümünü iPhone veya iPad’de Kontrol Etme

AirPods’unuzun iOS ve iPadOS’te güncel olup olmadığını hızlıca kontrol edebilirsiniz.

  1. Ayarlar > Bluetooth bölümüne gidin

Güncellenmiş bir iPhone veya iPad’de Ayarlar uygulamasını açın ve menüden Bluetooth’u seçin.

  1. Bilgi simgesine dokunun

Şimdi, Aygıtlarım bölümünde Airpods’unuzu arayın – göremiyorsanız, AirPods’u bir iPhone veya iPad’e nasıl bağlayacağınızı öğrenin. Ardından, AirPods’unuzun yanındaki ‘i’ simgesine dokunun.

  1. Ürün yazılımı sürümünü kontrol edin

AirPods’unuz hakkında bilgi göreceksiniz. Sürüm numarasına bakın ve ardından mevcut ürün yazılımı güncellemeleriyle eşleşip eşleşmediğine bakın.

  1. Güncellemeyi zorlayın

Aygıt yazılımı sürümü güncel görünmüyorsa AirPods veya AirPods Pro’nuzu şarj kutusuna yerleştirin ve şarj kablosunu takın. AirPods Max söz konusu olduğunda, sadece şarj kablosunu takmanız yeterlidir. Kablonun diğer ucunu bir elektrik prizine taktıktan sonra AirPods’unuzu iPhone veya iPad’inize yaklaştırdığınızda aygıt yazılımı güncellenecektir.

AirPods Ürün Yazılımı

AirPods Ürün Yazılımı

Mac’te AirPods’unuzun Mevcut Aygıt Yazılımı Sürümünü Kontrol Etme

Ayrıca macOS Ventura ve sonraki sürümleri çalıştıran bir Apple Mac’te AirPods’unuzun güncel olup olmadığını hızlıca kontrol edebilirsiniz (Mac’i nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmeniz gerekebilir).

  1. Sistem Ayarları’na gidin

Öncelikle ekranın sol üst köşesindeki Apple menü simgesine tıklayın ve Sistem Ayarları’nı seçin.

  1. Bluetooth’u seçin

Şimdi sol taraftaki menüden Bluetooth’a tıklayın ve kontrol etmek istediğiniz AirPods’un yanındaki ‘i’ simgesini seçin.

  1. Aygıt yazılımı sürümünü kontrol edin

AirPods’unuz hakkında bilgi göreceksiniz. Sürüm numarasına bakın ve ardından mevcut ürün yazılımı güncellemeleriyle eşleşip eşleşmediğine bakın.

  1. Güncellemeyi zorlayın

Aygıt yazılımı sürümü güncel görünmüyorsa AirPods veya AirPods Pro’nuzu şarj kutusuna yerleştirin ve şarj kablosunu takın. AirPods Max söz konusu olduğunda, yalnızca şarj kablosunu takmanız gerekir. Kablonun diğer ucunu Mac’inize takabilirsiniz. Ürün yazılımı güncellenmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.