iPhone’unuz İçin Özel Pil Bildirimleri Nasıl Oluşturulur?

13.01.2022
iPhone’unuz İçin Özel Pil Bildirimleri Nasıl Oluşturulur?

iPhone pil bildirimleri, telefonlarımızı şarj etmeye başlama zamanının geldiğini bize hatırlatmanın yararlı bir yoludur. Varsayılan olarak, iPhone kullanıcıları %20 ve %10 şarj kaldığında bilgilendirilir. Bazıları için bu tatmin edicidir. Diğerleri için bu yeterli bir uyarı olmayabilir. Piliniz bitmeden önce ek bildirimler istiyorsanız, Kısayollar uygulamasıyla özel bir pil yüzdesi bildirimi oluşturabilirsiniz. Nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1. Kısayollar Uygulamasının İndirildiğinden Emin Olun

Özel pil bildirimleri oluşturmak için Kısayollar uygulamasının kurulu olması gerekir. Bu uygulama çoğu iOS cihazında önceden yüklenmiş olarak gelse de silinebilir. Bu uygulamanın kurulu olduğundan emin olmak için yukarıdan aşağı kaydırın ve hızlı bir arama yapın. Bunu yapmazsanız, indirmek ücretsizdir. Sadece bir uyarı, yalnızca iOS 14 veya sonraki sürümlerde çalışır, bu nedenle eski cihazlar bu uygulamayı düzgün bir şekilde kullanamaz.

Pil Bildirimleri

Adım 2. Yeni Bir Otomasyon Oluşturun

Kısayollar uygulaması indirildikten sonra, yeni bir otomasyon oluşturmak için açın. Bir otomasyon, telefonunuzda otomatik olarak bir işlem gerçekleştirir. Bu durumda, bir pil yüzdesi bildirimini otomatikleştirecektir. Alt menüde bulunan Otomasyon butonuna dokunarak yeni otomasyon oluşturabilirsiniz. Bu açıldıktan sonra Kişisel Otomasyon Yarat öğesini seçin. Çeşitli otomasyonlara sahip bir menü açılacaktır. Pil Seviyesini görene kadar aşağı kaydırın ve bunu seçin.

Adım 3. Bir Pil Seviyesi Bildirimi Seçin

Pil Seviyesi ayarlarına girdikten sonra, ne zaman özel bir bildirim almak istediğinizi seçebilirsiniz. Çubuğu, bildirim almak istediğiniz yüzdeye kaydırın. Bu örnek için, pil %50 olduğunda bir bildirim oluşturacağız. İstediğiniz ayara sahip olduğunuzda, sağ üst köşedeki İleri’ye dokunun. Pil Seviyesi otomasyonu ile piliniz belirli bir yüzdenin altına düştüğünde veya üzerine çıktığında da bildirim alabilirsiniz.

Adım 4. Bir Eylem Oluşturun

Bir otomasyon oluşturduktan sonra, pil ayarladığınız yüzdeye ulaştığında ne olacağını ayarlamanız gerekir. Bu eylemi bir bildirime ayarlayacağız. Eylemler sayfasında, Eylem Ekle’ye dokunun ve Bildirimi Göster öğesini arayın. Bunu gördüğünüzde buna dokunun. Ardından özel bildirim mesajınızı oluşturabilirsiniz. Bu yapıldıktan sonra, İleri’ye dokunun ve bir özet sayfası göreceksiniz. Gördüğünüzde, Bitti’ye dokunun. Artık otomasyonunuz tamamlandı!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM