Disney Plus’ta Dil Nasıl Değiştirilir?

30.08.2022
Disney Plus’ta Dil Nasıl Değiştirilir?

Disney+’ı, uygulamanın arayüzü veya içeriğin dili olsun, farklı bir dilde kullanmak istiyorsanız, bunu yapmak kolaydır. Kullandığınız her platformda dili değiştirmeniz gerekmez. Bir cihazda açtığınızda, Disney+ onu diğer tüm cihazlarınızda senkronize eder. Lafı fazla uzatmadan Disney+’ta dil nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Disney+’ta Arayüz Dili Nasıl Değiştirilir (Masaüstü ve Mobil)

Disney+ için arayüz dili, kategoriler, düğmeler ve TV programı ve film adları gibi şeyleri içerir. Bunun altyazıları içermediğini unutmayın. Disney+ altyazılarını açmak veya kapatmak istiyorsanız diğer adımları uygulamanız gerekir. Mobil ve masaüstünde nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Disney+ uygulamasını başlatın veya Disney+ web sitesine gidin.
 2. Ekranınızın (mobil) sağ alt köşesindeki profilinize dokunun veya ekranınızın sağ üst köşesindeki (masaüstü) profilinize tıklayın.
 3. Profilleri Düzenle seçeneğine gidin.
 4. Değiştirmek istediğiniz profili seçin.
 5. Uygulama Dili’ni seçin.
 6. Açılır menüden kullanmak istediğiniz dili seçin.
Disney Plus'ta Dil Değiştirme

Disney Plus’ta Dil Değiştirme

Disney+’da Ses Dili Nasıl Değiştirilir (Masaüstü ve Mobil)

Dizileri ve filmleri başka bir dilde dinleme yeteneği de dahil olmak üzere, daha iyi bir akış deneyimi için birçok Disney+ ipucu vardır. Disney+’da ses dilini değiştirmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Disney+ uygulamasını başlatın veya Disney+ web sitesine gidin.
 2. İzlemek istediğiniz programı veya filmi seçin.
 3. Ekrana tıklayın/dokunun ve ardından Ses ve Altyazı ayarları düğmesini seçin. Sağ üst köşedeki konuşma balonu simgesidir.
 4. Ses altında, duymak istediğiniz dili seçin.
 5. İşiniz bittiğinde sağ üst köşedeki X’i seçin.

Filminiz veya şovunuz zaten farklı bir dilde oynuyor olmalıdır. Kullanmakta olduğunuz önceki dile dönmek için aynı adımları tekrarlamanız yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM