Her Bilgisayarda Olması Gereken Ücretsiz Programlar

21.08.2020
Her Bilgisayarda Olması Gereken Ücretsiz Programlar

Günümüzde bilgisayarlar için üretilmiş milyonlarca hatta belki de milyarlarca program mevcuttur. Bu programların bazıları ücretli bazıları ise ücretsizdir. Bazıları yararlı olduğu kadar bazıları da tamamen yararsız programlardır. Biz bu yazımızda sizler için her bilgisayarda olması gereken ücretsiz programları listeledik. Sonsuz program havuzunda ki en yararlı programları sizin için listelemeye çalıştık, umarız bu programlar hepinizin ihtiyaçlarını karşılar. Hadi gelin, ücretsiz programlara geçelim!

Her Bilgisayarda Olması Gereken Ücretsiz Programlar

  • Opera İnternet Tarayıcısı

İnsanların birçoğu Google Chrome internet tarayıcısını kullanıyor ama diğer internet tarayıcılarının varlığından bile haberdar değiller. Opera bu konuda ki en iyi tarayıcılardan bir tanesidir. Google Chrome’dan bile daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İçinde barındırdığı birçok özellik sayesinde diğer tarayıcılara nazaran çok daha gelişmiştir. Kendi içinde kurulu bir şekilde VPN hizmeti bile mevcuttur. Tek tuşla VPN özelliği açıp kapatabilirsiniz. Ek olarak diğer tarayıcılara nazaran çok daha az RAM kullanmaktadır. Bu da bilgisayarınız için oldukça yararlıdır. Opera internet tarayıcısını indirip denemenizi mutlaka öneririz.

https://www.opera.com/tr

  • Google Drive

Google Drive, adından da anlaşılacağı üzere Google’ın ücretsiz bulut depolama servisidir. Gmail’e sahip herkes Google Drive’ı ücretsiz bir şekilde kullanabilir. Gmail’de bildiğiniz üzere ücretsiz olarak oluşturulabilmektedir. Google Drive sayesinde maksimum 15 GB’lık her türlü veriyi depolayabilirsiniz. Eğer 15 GB bana yetmez diyorsanız çok ucuz fiyatlara depolama miktarınızı arttırabilirsiniz. Google Drive’a göz atmak için aşağıda ki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://drive.google.com

  • Whatsapp

Whatsapp en çok kullanılan mesajlaşma programıdır. Whatsapp daha çok mobil cihazlar için üretilmiş olsa da bilgisayar programı da mevcuttur. Mobilde yapabildiğimiz her şeyi bilgisayar programında da yapabilmemiz mümkündür. Bilgisayarda çok vakit geçiren biri iseniz mutlaka ama mutlaka Whatsapp bilgisayarınızda yüklü olmalıdır. Whatsapp’ı indirmek için aşağıda ki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.whatsapp.com/download

  • Kaspersky Free

Kaspersky Dünya’nın en iyi virüs koruma programıdır. Normalde ücretli bir yazılımdır ama ücretsiz sürümü de mevcuttur. Ücretsiz sürümü de bilgisayarınızı diğer programlara nazaran çok daha iyi koruyacaktır. Kaspersky’ın ücretsiz sürümüne aşağıda ki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus

Bugün siz değerli okurlarımız için “Her Bilgisayarda Olması Gereken Ücretsiz Programlar” konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.