TikTok Videolarınıza Otomatik Altyazı Ekleme

29.10.2021
TikTok Videolarınıza Otomatik Altyazı Ekleme

TikTok kullanıcıları, videolarına otomatik altyazı ekleyebilmek için uzun bir süre bekledi. Ve son olarak, Nisan 2021’de TikTok bu işlevi ekledi. Bu harika araç, içerik oluşturucuların videolarını insanlar için daha erişilebilir hale getirmesini kolaylaştırır ve manuel olarak altyazı ekleme iş yükünü azaltır.

Altyazı yazmak, sanıldığından daha fazla bir zorunluluk haline geldi. Sadece işitme engelliler için inanılmaz derecede faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda halka açık veya ses dinleyemeyecekleri özel bir alanda kaydırma yapan sıradan kullanıcılar için de uygundur.

TikTok Otomatik Altyazıları Nasıl Kullanılır?

Özelliği kullanmak için öncelikle TikTok’unuzu oluşturmalısınız. Bunu yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Altyazılar simgesine dokunun. Bu sembolü görmüyorsanız, özellik henüz size ulaşmamıştır. TikTok desteğiyle iletişime geçmenizi ve bu sorunu onlara sunmanızı öneririz. Alternatif olarak, videolarınıza altyazı eklemenin farklı yollarına ilişkin kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

TikTok

Altyazı sembolünü seçtikten sonra, TikTok’un metni analiz etmesi ve başlıklarınızı görüntülemesi birkaç dakika sürecektir. Ardından, dil bilgisi veya ses tanıma hatalarını düzeltmek için altyazı metnini düzenlemek için Kurşun Kalem simgesini kullanabilirsiniz.

Ne yazık ki, otomatik altyazıların boyutunu düzenleyemez veya metnini özelleştiremezsiniz. Gerçekleştirebileceğiniz bir geçici çözüm, TikTok’unuzu seslendirmek ve metni beğeninize göre özelleştirmek için telefonunuzun konuşmayı metne çevirme özelliğini kullanmaktır. Bu özelliği kullanmak için klavyenizi açıp Mic simgesini seçebilirsiniz.

Daha Erişilebilir Bir Gelecek

Sosyal medyanın hayatımız üzerindeki sürekli genişleyen kavrayışıyla, tüm insanlar için erişilebilir platformlar oluşturmak önemlidir. Sağırlar ve işitme güçlüğü çekenler için otomatik altyazılar hayat kurtarıcıdır. Bu, TikTok dahil her yerde uygulandığını gördüğümüz bir özellik. Ve artık kendi TikTok videolarınıza nasıl otomatik altyazı ekleyeceğinizi biliyorsunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM