Bir Amazon Siparişini Satın Alma Geçmişinizden Nasıl Gizleyebilirsiniz?

28.01.2023
Bir Amazon Siparişini Satın Alma Geçmişinizden Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Amazon, tüm siparişlerinizi takip eder ve bunları Siparişleriniz geçmişi sayfasında listeler. Buradan satın aldığınız ürünlere referans verebilir, ürünleri iade edebilir, geri bildirim bırakabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ancak, bazı siparişleri bu alandan gizlemek isteyebileceğiniz durumlar vardır. Örneğin, eşinizin kendisi için sipariş ettiğiniz hediyeyi görmesini istemeyebilirsiniz. Veya hassas satın alma işlemlerinin, eşiniz, çocuklarınız veya kardeşleriniz gibi Amazon hesap bilgilerinizi paylaştığınız kişilerin dikkatini çekmesini engellemek isteyebilirsiniz. Satın aldığınız bir ürünü sipariş geçmişinizden kaldırmanız gereken bir durumdaysanız, Amazon’da bir siparişi nasıl gizleyeceğiniz veya arşivleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Amazon Siparişini Satın Alma Geçmişinizden Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Amazon Siparişini Satın Alma Geçmişinizden Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Amazon Siparişinizi Hesabınızdan Gizleyin

1) Bir web tarayıcısında Amazon hesabınıza giriş yapın ve siparişler sayfasına gidin. Bir bilgisayarda, bunu sağ üstten adınıza tıklayıp Siparişleriniz’i seçerek yapabilirsiniz.

2) Gizlemek istediğiniz siparişi bulun ve Siparişi arşivle’ye tıklayın.

3) Siparişi arşivle düğmesine tıklayarak onaylayın.

Bu belirli sipariş artık Amazon sipariş geçmişinizden gizlenmiştir. Amazon hesabınıza erişimi olan hiç kimse, arşivlenmiş siparişleri nerede bulacağını bilmedikçe bunu kolayca göremez.

Arşivlenmiş Siparişleri Görüntüleyin

Arşivlenmiş Amazon siparişlerinizi görmek için Hesaplar sayfanıza gidin ve Arşivlenmiş Siparişler’e tıklayın. Burada arşivlenmiş siparişleri görmüyorsanız, siparişler sayfanızdaki açılır menüyü tıklayın ve Arşivlenmiş Siparişler’i seçin. Buradan, dilerseniz siparişinizi arşivden çıkarabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.