Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarının Dünden Bugüne Gelişimi

28.10.2021
Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarının Dünden Bugüne Gelişimi

Elektrikli şarj istasyonlarının dünden bugüne gelişimi oldukça değerlidir. Eski zamanlarda hibrit araba kavramı olmadığı için insanlar yalnızca benzinli ve dizel araçlara yönelebiliyordu. Fakat artık teknolojinin gelişmesinden kaynaklı olarak hibrit dediğimiz elektrikle şarj edilebilen ve oldukça çevre dostu araçlar ortaya çıktı.

Bu sayede artık hem paradan hem de doğadan tasarruf etmek mümkün oluyor. 2015 yılındaki verilere göre hibrit araba kullanımı neredeyse %30 civarlarındayken artık günümüzde %90’ı aşmış durumda. Bu artış bize elektrikli araç şarj istasyonu dediğimiz ürünün aslında ne kadar da gerekli olduğunu hatırlatıyor.

Türkiye’de maalesef her ilimizde bulunmayan bu şarj noktaları yavaş yavaş kendisini geliştirmeye başlıyor. En çok. İstanbul ve Bursa, belki Ankara, gibi merkez illerde bulunan bu istasyonların gerekliliği neredeyse zorunluluk haline geldi. Hibrit araba kullanan her ailenin/bireyin kolayca ulaşabilmesi gereken bu istasyonların gelişimi de ilginç.

Eskiden yalnızca kabloya ve üniteye sahip olan bu şarj istasyonlarının artık yeni nesil olanları da var! Ekonomik Şarj’ın elektrikli araç şarj istasyonlarındaki kişiye özel kilitleme sistemi aynı zaman eğer kurumsa bir yer için alıyorsanız dışarıdan birilerinin kullanımını engellemek üzere oluşturulmuştur.

Bursa Elektrikli Şarj Konusunda Nasıl Bir İlimiz?

Ekonomik Şarj Bursa kökenli bir elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu sağlayan markadır. Bu markanın misyonu ve vizyonu tamamen çevre odaklıdır. Çevrenin gelişimi ve çevreye katkı açısından en yüksek verimi elde etmeye çalışan bu kuruluş, Bursa elektrikli araç şarj istasyonu sayısını da artırmak için her türlü şeyi yapmaya çalışmaktadır. Kurulum konusunda kolaylık sağlayan, müşterilerine titiz ve kurumsa bir çerçevede davranan bu kuruluşun her türlü mevzuat onayı ve izni de bulunmaktadır.

Eğer Bursa’da yaşayan bir hibrit araç kullanıcı iseniz mutlaka Ekonomik Şarj’dan destek almanızı tavsiye ederiz. Bursa’da ziyaret edebilir ya da sabit hattan telefon numarasına ulaşarak detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Henüz çok sayıda olmasa da halihazırda var olan elektrikli şarj noktaları size çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Elektrikli Araç Şarjları Sayesinde Çevreye Yapılan Katkı

Elektrikli araç şarj ürünleri sayesinde doğaya büyük bir katkı sağlamış oluyorsunuz. Benzin, mazot gibi yanıcı kökenli yakıtlar çevre için büyük zararlar doğuruyor. Arabaya ilk konulduğu an egzozdan gaz çıkaran bu yakıtlar, mümkün mertebe en az seviyede kullanılması gerekenler arasında yer alır. Ayrıca benzin ve mazotun daha da pahalılaştığı bu dönemlerde elektrikli bir şarj ünitesi sizler için çok daha hesaplı olacaktır.

Dizel araba tercih etmektense yeni nesil bir hibrit araba tercih etmek çok mantıklı bir seçimdir. Daha detaylı bilgi için Ekonomik Şarj ile iletişime geçerek her konuda kolayca aydınlanabilirsiniz. Kurum maliyeti, kullanım ve diğer tüm detaylar için Ekonomik Şarj websitesini de ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM