iPhone’da Rahatsız Etmeyin Nasıl Etkinleştirilir?

20.05.2022
iPhone’da Rahatsız Etmeyin Nasıl Etkinleştirilir?

Muhtemelen iPhone’unuz gün boyunca yanınızda olsa da, bu her zaman herkes tarafından erişilebilir olmak istediğiniz anlamına gelmez. Bu nedenle iPhone’unuz, dikkatiniz dağılmadan konsantre olmanıza yardımcı olmak için önemsiz bildirimleri susturmanıza veya gizlemenize olanak tanıyan Rahatsız Etmeyin modu sunar. iPhone’da Rahatsız Etmeyin modunun ne yaptığına, nasıl açılacağına ve ihtiyaçlarınıza göre nasıl özelleştirebileceğinize bakalım.

Rahatsız Etmeyin Modu Nedir?

Rahatsız Etmeyin, iPhone’unuzun Odak modlarından biridir. Cihazınızda gelen bildirimleri, metinleri ve aramaları devre dışı bırakır. Bir toplantıdayken, bir film izlerken veya gün içinde sadece dinlenirken iPhone’unuzun kesintiye uğramasını önlemek için yararlı bir özelliktir. Acil konuları gözden kaçırabileceğinizden endişeleniyorsanız, endişelenmeyin. Aşağıda size göstereceğimiz Rahatsız Etmeyin modunu özelleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, eldeki göreve bağlı olarak farklı Odak Modları ayarlayabilir ve kullanabilirsiniz.

iOS’ta Rahatsız Etmeyin Nasıl Etkinleştirilir?

Bir iPhone’da Rahatsız Etmeyin modunu açmanın en kolay yolu şudur:

  1. iPhone’unuzun Kontrol Merkezini açın . Yöntem, farklı iPhone modellerine göre değişir. Emin değilseniz, iPhone’un Kontrol Merkezini nasıl kullanacağınızla ilgili kılavuzumuza başvurabilirsiniz.
  2. Hilal gibi görünen Odak düğmesine dokunun. Kullandığınız son Odak modunu otomatik olarak etkinleştirecek olan simge yerine kelimenin kendisine dokunduğunuzdan emin olun.
  3. Seçenekler listesinden Rahatsız Etmeyin’e dokunun.
iPhone Rahatsız Etmeyin

iPhone Rahatsız Etmeyin

Rahatsız Etmeyin Modunu Geçici Olarak Açın

Rahatsız Etmeyin modunu belirli bir süre açmak için:

  1. Daha fazla seçenek için Odak üzerine uzun basın.
  2. Rahatsız Etmeyin öğesinin yanındaki Diğer (…) öğesine dokunun.
  3. Seçebileceğiniz mevcut seçenekler Bir saat için, Yarın sabaha kadar (veya Bu akşama kadar ) ve Ben bu konumdan ayrılana kadar.

iOS’ta Rahatsız Etmeyin Özelleştirme Nasıl Yapılır?

Rahatsız Etmeyin modunu özelleştirmek için Ayarlar uygulamasına gidin ve Odak > Rahatsız Etmeyin öğesini seçin. Belirli uygulamalardan ve kişilerden gelen bildirimlere ve çağrılara izin vermek için kurulumu ayarlayabilirsiniz. Burada, önceden bir Sık Kullanılanlar listesi oluşturarak Rahatsız Etmeyin modunu basitleştirebilirsiniz. Diğer özelleştirmeler arasında bildirim rozetlerini gizlemeyi seçme, Ana Ekrandan yalnızca bazı sayfaları gösterme ve iPhone’unuzu Rahatsız Etmeyin moduna getirdiğinizde Kilit Ekranını karartma yer alır. Ayrıca iPhone’unuzun Rahatsız Etmeyin’i otomatik olarak açması için özel bir program ayarlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.