Apple Watch’ınızda Portre Saat Kadranı Nasıl Oluşturulur?

05.09.2021
Apple Watch’ınızda Portre Saat Kadranı Nasıl Oluşturulur?

Fotoğraflar saat kadranı, Apple Watch’unu kişisel bir an ile gerçekten kişiselleştirmek isteyen herkes için her zaman popüler bir seçim olmuştur. Ve watchOS 8’den başlayarak Apple, bir iPhone ile çektiğiniz benzersiz Portre resimlerini sergileyen yeni bir saat kadranı ekliyor. Apple Watch bir Portre saat kadranı oluşturacağınıza bir göz atalım.

Portre Fotoğrafı Nedir?

Apple, iPhone 7 ile Portre fotoğrafları tanıttı. Bu özellik artık çoğu modern iPhone modelinde mevcut. Bir Portre fotoğrafı, fotoğrafın konusu net odakta ve arka plan bulanık olarak benzersiz bir alan derinliğine sahiptir. Apple ayrıca, son görüntüyü kişiselleştiren çok çeşitli aydınlatma efektleri içerir.

Apple Watch’ınıza Portre Saat Kadranı Ekleme

Saat kadranı, bu görüntüleri Apple Watch’ınızda sergilemenize olanak tanır. Bu özellik, yüzleri akıllıca tanıyacak ve konuyu vurgulamak için kırpacaktır. Eğlenceli bir dokunuş olarak, fotoğrafın konusunu yakınlaştırmak için Digital Crown’u bile kullanabilirsiniz.

Portre Saat

Saat yüzünü eklemek için, iOS 15 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir iPhone’da tamamlayıcı Watch uygulamasını açmanız gerekir. Yüz Galerisi sekmesini seçin. Portre saat yüzü sayfanın üst kısmında, ona dokunun olduğunu. Saat görünümü sayfasında aşağı kaydırın ve İçerik altında Fotoğraf Seç’i seçin. Ardından tüm Portre resimlerinizi göreceksiniz. En fazla 25 resim seçebilirsiniz. Ana sayfaya dönmeyi tamamladığınızda sayfanın üst kısmındaki Ekle’yi seçin. Seçilen fotoğraf sayısını gösterecektir.

Saatinizin kadranlarını daha da keskinleştirmek için, mükemmel bir sonuç için hareket ettirilecek ve ölçeklenecek bir fotoğraf seçin. Görünme süresi için üç farklı noktadan birini de seçebilirsiniz: üstte görüntünün arkasında, üstte görüntünün önünde veya altta görüntünün önünde.

Fotoğraflarınızı düzenledikten sonra, ana saat yüzü sayfasında aşağı kaydırın. Saatin stili için üç seçim var. Sonra iki komplikasyon yuvası vardır. En üstte tarihi görüntüleyebilir veya kapatabilirsiniz. Alttaki komplikasyon daha birçok seçeneğe açıktır. İşiniz bittiğinde, sayfanın üst kısmındaki Ekle’yi seçin ve bu yüz Apple Watch’ınızda görünecektir. Bileğinizi her kaldırdığınızda veya ekrana dokunduğunuzda yüz fotoğrafları döndürür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM