iOS 16’da Tüm Bildirimler Nasıl Temizlenir?

16.09.2022
iOS 16’da Tüm Bildirimler Nasıl Temizlenir?

Bu yazımızda size iOS 16’da bildirimleri nasıl temizleyeceğinizi göstereceğiz. iOS, Apple’ın iPhone ve iPod Touch’a güç sağlayan mobil işletim sistemidir. 2019 yılına kadar iPad’in de kullandığı işletim sistemiydi. Bilmiyorsanız, işletim sistemi (OS), bir aygıtın tüm yönlerini yönettiğinden, bilgisayarın çalışması için anahtar olan bir yazılım türüdür. Cihazın yazılım ve donanımı etkileşimde bulunabilmesi için bir platform sağlar ve ayrıca bilgisayarınızda çalışan pek çok işlemi yönetir.

Hiç kimse bir bildirim çığı altında gömülmek istemez. Elbette, onları kapatabilirsin, ama aşkının Instagram hikayeni beğenip beğenmediğini başka nasıl bilebilirsin? Neyse ki, iOS 16’nın cevabı var: bildirimleri alabilirsiniz, ancak kendi şartlarınıza göre. Apple, bildirimlerin iPhone’unuzda görüntülenme şeklini değiştirmenize olanak tanıyan yeni bir iOS 16 özelliğini tanıttı. Aşağıda, iOS 16’da Bildirimleri Temizleme adımlarından bahsettik.

iOS 16'da Tüm Bildirimleri Temizleme

iOS 16’da Tüm Bildirimleri Temizleme

iOS’ta Tüm Bildirimler Nasıl Temizlenir?

Sürekli olarak farklı uygulamalardan bildirim alıyorsanız ve Bildirim Merkezi’nde sonsuz bir bildirim listesi görüntüleniyorsa, bunları tek bir işlemle silebilirsiniz.

Adım 1: Bunu yapmak için, ekranınızın sol üst köşesinden aşağı doğru kaydırarak iPhone’unuzdaki Bildirim Merkezi’ni başlatın.

Adım 2: Tüm bildirimlerinizi sildiğimiz için bu ekranda boş bir yerden yukarı kaydırmanız gerekecek. Bunu yaparken alttan yukarı kaydırmaktan kaçının, bunun yerine Bildirim Merkezi kapatılacaktır.

Adım 3: Yukarı kaydırdığınızda, tüm geçmiş bildirimlerinizi Yığın veya Liste görünümlerinde görürsünüz. Hepsini temizlemek için Bildirim Merkezi’nin üst kısmındaki X simgesine dokunun.

Adım 4: İşleminizi onaylamak için üst kısımdaki Temizle’ye dokunun.

Adım 5: Artık tüm bildirimleriniz sonsuza kadar kaybolacak.

iOS 16’da Bildirimleri Temizleme ile ilgili bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Mobil uygulamalar, kullanıcılardan uygulamayı yükledikten sonra veya kullandıklarında konumlarına erişmek için izin ister. Çoğu kullanıcı bu izni vererek mobil uygulamaların konumlarını belirlemesine izin verir. Bu da şirketlerin kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak için konum tabanlı bildirimleri kullanmalarına olanak tanıyacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.