Apple Haritalara Nasıl İşletme Eklenir?

15.06.2022
Apple Haritalara Nasıl İşletme Eklenir?

iOS 16’nın piyasaya sürülmesiyle Apple Haritalar, görünümünde ve işlevselliğinde önemli iyileştirmelerle bir adım öne çıktı. “Proaktif öneriler” ile Apple Haritalar, Haritalar uygulamasından ayrılmadan trafikten kaçınmanıza, restoran rezervasyonları veya taksi yolculukları planlamanıza, Siri’den yol tarifi istemenize ve daha pek çok şeye olanak tanır. The Associated Press’e göre, 2015 yılında Apple “her hafta 5 milyardan fazla haritayla ilgili sorgu” aldı. Bu, her büyüklükteki işletme konumlarını Apple Haritalar’a ekleme şansını kaçırmaması gerektiği anlamına gelir.

İşletmenizi Nasıl Eklersiniz?

Apple Kimliğiniz yoksa bir Apple Kimliği oluşturun

İşletmenizi Apple Haritalar’a eklemek için bir Apple Kimliği oluşturun. Bunu yapmak için adınız, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz, şifreniz ve güvenlik sorularının yanıtları gibi basit bilgileri sağlayın. Bir Apple Kimliği oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürer ve kaydolmak tamamen ücretsizdir.

Hesabınıza giriş yapın

İşletmenizi Apple Haritalar’a eklemeden önce, mevcut hesabınızla veya oluşturduğunuz yeni hesapla Apple hesabınızda oturum açın.

Apple Maps Connect’e erişin

Apple Maps Connect, işletmenizi Apple Haritalar’a ekleyebileceğiniz merkezi sayfadır. Listenizi başlatmak için komutları takip etmeniz yeterlidir.

Dilinizi ve bildirim tercihlerinizi seçin

Mesaj, dilinizi seçmenizi istemeye başlayacaktır. Kendiniz ve iş arkadaşlarınız için en iyi olanı seçin. Apple Haritalar’dan bilgi alımını açın veya kapatın. Bu, önemli güncellemeleri ve bildirimleri içerebileceğinden, güncel kalmak için abone olmanızı öneririz. Ancak, gelen kutunuz zaten çok doluysa, devre dışı bırakabilirsiniz.

Apple Haritalara İşletme Ekleme

Apple Haritalara İşletme Ekleme

İşletmenizin Apple Haritalar’da görünüp görünmediğini görmek için arama yapın

İşletmeniz zaten Apple Haritalar’da görünebilir. Yeni bir listeye başlamadan önce listenizin oluşturulup oluşturulmadığını kontrol edin. Bunu yapmak, potansiyel müşterilerin kafasını karıştırabilecek ve sonuçta işinize mal olabilecek çift listelemeyi önleyebilir. İşletmenizi aramak için, ilgili eşleşmeleri almak için posta kodunuzu ve bir anahtar kelime girmeniz yeterlidir.

Apple Haritalar işletmenizi listelemiyorsa, “yeni yer ekle”yi tıklayın

İşletmeniz henüz Apple Haritalar’da listelenmemişse endişelenmeyin. Listenizi sıfırdan ekleyebilirsiniz. Başlamak için “yeni yer ekle”yi tıklamanız yeterlidir.

Apple haritalar işletmenizi listeliyorsa, talep edin

İşinizi bulursanız, hak talebinde bulunmalısınız. Daha eksiksiz bir profil görüntülemek için işletme girişinizi tıklamanız yeterlidir. Lütfen doğru olduğundan emin olmak için bilgileri gözden geçirin. Ardından, işletme girişinizi talep etmek için “burayı talep edin” kutusunu tıklayın.

İşletme bilgilerini doğru bir şekilde girin

İster mevcut bir giriş için hak talebinde bulunun, ister yeni bir giriş girin, profil bilgilerinizin alakalı, doğru ve anahtar kelime açısından zengin bilgiler içerdiğinden emin olun. İşletmenizi bulmak için müşterilerin güncel, nesnel bilgilere ihtiyacı vardır. Adresinizin, saatlerinizin, telefon numaranızın ve ilgili sosyal medya hesaplarınızın güncel olduğundan emin olun.

İşletmenizi kontrol edin

Apple Haritalar ile işletmenizi doğrulamak kolaydır. Apple, size bir doğrulama kodu vermek için işletme numaranızı arayacaktır. Kaydolduğunuzda iş telefonunuza cevap vermeye hazır değilseniz, daha sonra check-in yapmayı da seçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.