Android Telefonlarda FaceTime Nasıl Kullanılır?

03.07.2023
Android Telefonlarda FaceTime Nasıl Kullanılır?

Android kullanıcıları çok uzun zamandır Apple’ın iMessage ve FaceTime gibi gelişen uygulama ve hizmetlerinden dışlanmış durumda. Android cihazlardan iPhone’lara gönderilen mesajlar öngörülebilir gelecekte yeşil kalmaya devam edecek olsa da, Apple görüntülü arama platformunu paylaşma konusunda biraz daha cömert davrandı. Android kullanıcıları hala FaceTime araması başlatamıyor ya da özel uygulamayı indiremiyor olsa da, Apple kullanıcıları artık Android arkadaşlarına tek yönlü Zoom bağlantısı gibi bir video görüşmesi yapmaları için bir davet bağlantısı gönderebiliyor.

FaceTime Araması Ayarlama ve Alma

iPhone kullanıcısının en son yazılım sürümünü yüklediğinden emin olun

FaceTime araması öncelikle bir Apple kullanıcısı tarafından başlatılmalıdır. Desteklenen aygıtlar için minimum gereksinimler şunlardır:

  • iPhone: iOS 15 veya üstü
  • iPad: iPadOS 15 veya üzeri
  • Mac: MacOS 12 Monterey veya üstü

FaceTime bağlantısı gönderme ve alma

Gönderen/ev sahibi olarak: iPhone, iPad veya Mac’inizdeki FaceTime uygulamasına gidin ve sol üst köşedeki “Bağlantı Oluştur” seçeneğini seçin. Ardından, telefon markası ne olursa olsun bir kişiye dağıtmanız için size benzersiz bir bağlantı verilecektir. Daha resmi veya kişisel bir dokunuş için bağlantıya bir isim de ekleyebilirsiniz.

Alıcı olarak: Apple müttefikiniz size bir FaceTime daveti gönderdiğinde, mesajlar uygulamanızdan bağlantıya tıklayın ve internet tarayıcınız yeni bir pencere açacaktır. Ardından, henüz yapmadıysanız tarayıcınızın kameranıza ve mikrofonunuza erişmesine izin verin. Bağlantı yüklendikten sonra, aramaya katılmadan önce adınızı girmeniz istenecektir. Hazır olduğunuzda “Devam” düğmesine dokunun.

Android Telefonlarda FaceTime Kullanma

Android Telefonlarda FaceTime Kullanma

FaceTime çağrısını kabul etme ve çağrıya katılma

Gönderen/ev sahibi olarak: Bağlantıyı gönderdikten sonra Apple otomatik olarak alıcıya bir mesaj gönderecek ve kullanıcıdan FaceTime’ınıza katılmasını isteyecektir. Misafiriniz davete tıkladığında, bir onay işaretine veya X işaretine tıklayarak giriş isteğini kabul etmeniz veya reddetmeniz istenecektir. Misafirinizi yarı yolda bırakmamak için uygulamayı sık sık kontrol ettiğinizden emin olun.

Alıcı olarak: Android kullanıcıları, sıra sizde. Bir FaceTime’a katılmanız için gereken tek şey arama bağlantısı ve sabit bir Wi-Fi veya internet bağlantısıdır. Katılmak için bağlantıya ve ardından yeşil Katıl düğmesine tıklamanız yeterlidir. Her şey yolunda giderse, yüzünüz sağ alt köşedeki küçük bir kutuda görünecektir. Aramayı yapan kişi henüz katılmadıysa, çevredeki ekran siyah kalır ve en üstte “Diğerlerinin katılması bekleniyor” bildirimi yer alır.

FaceTime’ı kullanma

Gönderen/ev sahibi olarak: Buradan itibaren iPhone’unuzda FaceTime’ı normalde kullandığınız gibi kullanmakta özgürsünüz. Bir Memoji çıkartması veya filtresi ekleyebilir, uygulama içinden ekran görüntüsü alabilir ve istediğiniz gibi sohbet edebilirsiniz. Ancak Android kullanıcıları için işlevsellik daha sınırlıdır. Bu konuya daha sonra değineceğiz. Arama ile işiniz bittiğinde, her zamanki gibi telefonu kapatın.

Alıcı olarak: Klasik Apple tarzında, bir Android cihazdan tam FaceTime deneyimini kullanamazsınız. Apple kullanıcılarının aksine, aramanıza biraz daha renk ve canlılık katmak için bir Memoji çıkartması veya filtresi uygulayamazsınız. Ayrıca iPhone’da olduğu gibi FaceTime ekran görüntüsü düğmesini kullanarak görüntü yakalayamazsınız. Ancak manuel olarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ve bir Apple aygıtının aksine, diğer kullanıcı fotoğraf çektiğiniz konusunda bilgilendirilmeyecek. Bu bilgiyi akıllıca kullanın royalbet

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.