Windows Update Yükleme Hatası 0x80070643 Nasıl Onarılır?

14.02.2022
Windows Update Yükleme Hatası 0x80070643 Nasıl Onarılır?

Windows Güncellemeleri, bilgisayarınızı güvenli, hatasız ve en yeni Windows özellikleriyle güncel tutmada önemli bir rol oynar. Birçok Windows kullanıcısı, Windows 10 veya 11’in en son sürümüne güncelleme yaparken Windows Update yükleme hatası 0x80070643 aldığını bildirdi. Güncelleme hatası kalıcıdır ve zamanla kendiliğinden kaybolması pek olası değildir; Neyse ki, Windows güncelleme hatası 0x8007064’ü düzeltmek için denenmiş ve test edilmiş birkaç çözüm var. 0x80070643 güncelleme yükleme hatasını nasıl hızlı bir şekilde düzeltebileceğinizi detaylandırdığımız için okumaya devam edin.

Windows Güncelleme Hatası 0x80070643 Hatası

Windows 10 veya 11’de 0x80070643 hatalarını düzeltmek için birkaç farklı çözümü deneyebilirsiniz. Sert bir düzeltmeye geçmeden önce, önce sisteminizi yeniden başlatmalı ve indirilen güncellemeleri Ayarlar uygulaması aracılığıyla yeniden yüklemeyi denemelisiniz.

.NET Framework’ü İndirin

Microsoft .NET Framework, Microsoft uygulamalarının Windows üzerinde çalışmasına izin veren önemli bir bileşendir. Eski veya bozuk bir .NET Framework’ün bilgisayarınızda güncelleme sorunlarına neden olması oldukça yaygındır.

.NET Framework’ün en son sürümünü Microsoft’tan indirebilirsiniz. Paketi indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun. Bilgisayarınızda .NET Framework’ün en yeni sürümüne sahip olmak, 0x80070643 güncelleme hatasını düzeltmelidir. Hala aynı Windows Update hata mesajıyla karşılaşıyorsanız, Microsoft .NET Framework Onarım Aracı’nı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu araç, .NET Framework yüklemesiyle ilgili genel sorunları algılar ve giderir. Onarım aracı Microsoft’tan ücretsiz olarak edinilebilir.

Kötü Amaçlı Yazılımları Tara

Bilgisayarınız son zamanlarda harekete geçtiyse ve performansta bir düşüş fark ettiyseniz, bunun ana nedeni bir kötü amaçlı yazılım istilası olabilir. Virüsler, Truva atları ve solucanlar gibi kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarınızı yavaşlatabilir, sistem dosyalarını bozabilir ve hatta Windows’un güncellenmesini engelleyebilir. Özel bir üçüncü taraf antivirüs aracılığıyla veya Windows Güvenliği kullanarak ayrıntılı bir kötü amaçlı yazılımdan koruma taraması yapmanızı öneririz. Alternatif olarak, virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak devre dışı bıraktıktan sonra Windows Update’i yüklemeyi de deneyebilirsiniz; bazı durumlarda, virüsten koruma yazılımı yanlışlıkla Windows Update’i engeller.

SFC Taraması Gerçekleştirin

Bozuk sistem dosyaları, 0x80070643 hatasının birincil nedeni olabilir. SFC taraması, Windows PC’nizdeki bozuk dosyaları algılayıp düzeltebilen kapsamlı bir sistem yardımcı programı aracıdır. PC’nizde bir SFC taraması çalıştırmak için:

  1. Başlat menüsünü başlatın, Komut İstemi’ni arayın, En iyi eşleşmeye sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın.
  2. Komut İstemi konsolu göründüğünde, aşağıdaki komutu yazın ve taramayı başlatmak için Enter tuşuna basın. sfc /scannow
  3. Tarama tamamlandığında, güncellemeleri yüklemeyi yeniden deneyin.

0x80070643

Windows Installer’ı Yeniden Başlatın

Windows Installer, Windows sisteminizdeki programları yüklemek, güncellemek ve silmekten sorumludur. Örneğindeki bir hata, 0x80070643 hatasının nedeni olabilir. Basit bir düzeltme, hizmeti yeniden başlatmak ve bekleyen güncellemeleri yüklemektir.

  1. Başlat menüsünü başlatın, Hizmetler’i arayın ve En iyi eşleşmeye tıklayın.
  2. Hizmetler penceresinde, listeden Windows Installer’ı bulun. Sağ tıklayın ve Yeniden Başlat’a tıklayın.
  3. Artık Ayarlar uygulaması aracılığıyla bekleyen güncellemeleri yüklemeyi yeniden deneyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.