CSGO Hangi Ülkenin?

03.04.2021
CSGO Hangi Ülkenin?

CSGO hangi ülkenin sorusu birçok CSGO oyuncusu tarafından cevabı merak edilen bir sorudur. Biz bugünkü blog yazımızda bu sorunun cevabını siz değerli okurlarımız için yanıtlamaya çalışacağız. Umarız ki bu amacımıza başarıyla ulaşabiliriz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hadi konumuza başlayalım!

CSGO Nedir?

Counter-Strike: Global Offensive yani bilinen adıyla CSGO, Valve tarafından geliştirilen ve 21 Ağustos 2012’de yayınlanan bir FPS oyunudur. CSGO oyunu klasik bir bomba kurma oyunudur. Günümüzde en çok oynanan FPS oyunlarından bir tanesidir.

CSGO Hangi Ülkenin?

CSGO oyununun yapımcısı olan Valve firması 24 Ağustos 1996 tarihinde Kirkland, Washington, ABD’de kurulmuştur. Bundan dolayı CSGO oyunu Amerika ülkesinin bünyesinde hizmet vermektedir. Yani CSGO bir Amerikan oyunudur.

Valve firması Gaben adıyla tanınan Gabe Newell tarafından kurulmuştur. Günümüzde 900’den fazla çalışanın olduğu Valve ayrıca dünyanın en ünlü platformlarından biri olan Steam’inde sahibidir. Ek olarak firma 2012 yılında 2.5 milyar dolar gelir elde etmişken 2017 yılında ise sadece Steam sayesinde 4.3 milyar dolar gelir elde etmiştir. Günümüzde ise gelirlerinin çok daha fazla yükseldiğini söyleyebiliriz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “CSGO Hangi Ülkenin?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.