Apple Watch İçin Yararlı İpuçları ve Tavsiyeler

22.08.2021
Apple Watch İçin Yararlı İpuçları ve Tavsiyeler

Apple Watch, fitness takibi, mesajlar, hatırlatıcılar ve oynatma kontrolü dahil olmak üzere bileğinize çok sayıda işlevsellik getiriyor. Aslında bir Apple Watch’ta keşfedilecek o kadar çok şey var ki, yapabileceği her şeyi öğrenmek için etrafta dolaşmamış olabilirsiniz. Gadget’ın sunduğu özelliklerin yalnızca bir kısmını kullanıyor olmanız çok yazık olurdu.

Diller Arasında Çeviri Yapın

Apple Watch’ınız çok dillidir ve ihtiyacınız olan yabancı ifadeyi bulmanıza yardımcı olabilir. Seyahat ederken veya İngilizce’yi kullanamadığınızda iletişim kurmaya çalışırken kullanışlı olur. Apple Watch’ınız çeviriyi sesli olarak anons edecek ve sizin için ekrana koyacaktır.

Saatinizi Başucu Saati Olarak Kullanın

Apple Watch’ınız akıllı bir başucu saati olarak ikiye katlanabilir. Ayarlar’ı açıp Genel’e dokunarak giyilebilir cihazda etkinleştirin. Orada, Başucu Modu’nun yanındaki geçiş düğmesini açın.

Yanında Modu açıkken, Apple Watch’unuzu şarj cihazına bağladığınızda saat, tarih ve ayarladığınız tüm alarmlar görüntülenir. Ayarlanmış bir alarm varsa, belirlenen saat yaklaştıkça ekran hafifçe aydınlanmaya başlayacaktır.

Apple Watch

iPhone’unuzu Bulun

Bu, bilmediğiniz basit ama gerçekten kullanışlı bir numaradır; Apple Watch’unuzu kullanarak yanlış yerleştirilmiş bir iPhone’u bir ses çıkararak yerini belirleyebilirsiniz.

Giyilebilir cihazınızdaki saat kadranından yukarı kaydırın, ardından çevresinde ses dalgaları olan bir iPhone’a benzeyen simgeye dokunun. iPhone’unuz kapsama alanındaysa (Bluetooth veya Wi-Fi), sessiz modda olsa bile takip edebileceğiniz kısa bir ping sesi çıkarır.

Apple Watch’unuzdaki aynı düğmeyi basılı tutun; duyulabilir sese ek olarak, iPhone’unuz arka kamerasıyla LED ışığını da yakacaktır; bu, özellikle karanlıkta daha hızlı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Egzersiz Sırasında Dikkat Dağıtıcı Unsurları Kapatın

Egzersiz yaparken dikkatinizi dağıtan herhangi bir ping veya vızıltı istemezsiniz ve Apple bunu düşündü. Apple Watch, egzersizin ortasında olduğunuzu algıladığında Rahatsız Etmeyin modunu otomatik olarak açabilir.

Egzersizi Rahatsız Etmeyin geçiş anahtarını açıp kapatmak için Apple Watch’unuzdaki Ayarlar uygulamasından Rahatsız Etmeyin’e dokunun. Aynı seçenek, iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasında Genel ve Rahatsız Etmeyin altında ekstra bir Mirror iPhone ayarıyla birlikte kullanılabilir. Bunu açarsanız, saatinizin Rahatsız Etmeyin durumu telefonunuza yansıtılır ve bunun tersi de geçerlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM