Apple Watch’ta Alarm Nasıl Ayarlanır?

02.12.2023
Apple Watch’ta Alarm Nasıl Ayarlanır?

Apple Watch harika bir çalar saat olabilir. Her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz, zaten komodininizin üzerinde olabilir ve ses çıkarması gerekmez. Peki ama alarm nasıl kuruyorsunuz? Oldukça basit, ancak planladığınız gibi uyanmak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler var.

Apple Watch Alarmını Ayarlama

Temel bir Apple Watch alarmı ekleme işlemi basittir. Birden fazla alarm da ekleyebilirsiniz; böylece hafta sonları veya özel günler için ayrı alarmlarınız olabilir.

 1. Apple Watch’unuzda Alarmlar uygulamasını (çalar saatli turuncu simge) açın.
 2. Alarm Ekle’ye dokunun. Zaten alarmınız varsa en alta kaydırmanız gerekebilir.
 3. Saat veya dakika göstergesine dokunun ve Digital Crown’u kullanarak istediğiniz alarm saatine ilerleyin. Eğer 12 saatlik zaman kullanıyorsanız otomatik olarak AM ve PM arasında geçiş yapacaktır.
 4. Ayarla öğesine dokunduğunuzda alarmı hem oluşturacak hem de etkinleştirecektir.
 5. İsterseniz, tekrar eden bir alarm ayarlamak, etiketlemek veya Erteleme seçeneğini devre dışı bırakmak için aşağıdaki ekranda kontrollere dokunabilirsiniz.
 6. Saatinizi uyumak için takıyorsanız ve bir uyarı sesi istemiyorsanız, sessiz modu etkinleştirin (Kontrol Merkezi’ndeki zil simgesi).
Apple Watch Alarmını Ayarlama

Apple Watch Alarmını Ayarlama

Hem Apple Watch’unuzda hem de iPhone’unuzda Alarm Kurma

Aynı alarmın hem Apple Watch’unuzda hem de iPhone’unuzda olmasını istediğiniz zamanlar olabilir; örneğin, yola çıkma zamanı geldiğinde bir uyarı almak gibi. Bunun için sadece birkaç adım var.

 1. iPhone’unuzda bir alarm ayarlayın.
 2. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın.
 3. Saatim bölümünde Saat’e dokunun ve iPhone’dan Anında Uyarılar’ı etkinleştirin.
 4. Şu andan itibaren iPhone’unuzda ayarladığınız tüm alarmlar saatinizde gösterilecek ve buradan da kapatılabilecek.

Apple Watch’unuzu Çalar Saat Olarak Ayarlama

Apple Watch düzenli olarak çalar saat olarak kullanmayı düşünüyorsanız, bunun için özel bir mod olduğunu duymaktan memnun olacaksınız. Ayarlamak için şarj cihazınıza ihtiyacınız olacak.

 1. iPhone’unuzda Watch uygulamasını açın.
 2. Saatim sekmesinde Genel’e dokunun ve komidin modunu etkinleştirin.
 3. Yatağa gittiğinizde Apple Watch’unuzu şarj cihazına bağlayın. Saati, şarj durumunu ve etkin alarmları görürsünüz. Bunu tekrar görmek için ekrana dokunabilirsiniz.
 4. Alarmınız çaldığında Digital Crown’a basarak dokuz dakika erteleyebilir veya yan düğmeye basarak alarmı kapatabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.