Disney Plus Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

26.12.2023
Disney Plus Parolanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Birden fazla parolayı yönetmek hiç de kolay değildir. Elbette, Disney Plus Şifrenizi Değiştirebilirsiniz, ancak bazen onları unutabilirsiniz. Söz konusu yayın hizmetleri olduğunda şifreler tamamen yeni bir önem kazanıyor. Netflix ve Disney Plus gibi hizmetler birden fazla profile sahip olmanıza izin verdiği için şifreniz eninde sonunda arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşılır. Çok fazla kişi şifrenizi ele geçirmeyi başarırsa hesabınızı kimin kullandığını takip etmek zorlaşır.

Yukarıda bahsedilen durumlardan herhangi biri için çözüm kolaydır. Basitçe şifrenizi değiştirin. Disney Plus uygulaması için hesap şifrenizi sıfırlamak gerçekten çok kolay. Şifrenizi zaten biliyorsanız ve unutmanız durumunda tekrar bir şifre belirlemek istiyorsanız, bunu yapmanın çeşitli yolları vardır. Bu makalede her iki yaklaşım da ele alınacaktır.

Disney Plus Parolanızı Neden Değiştirmelisiniz?

Diğer çevrimiçi platformlarda olduğu gibi, birkaç nedenden dolayı parolanızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunlardan ilki ve en belirgin olanı, söz konusu platformun herhangi bir şekilde doğrudan saldırıya uğramasıdır. Disney Plus, kullanıcı kimlik bilgilerini açığa çıkaran bir saldırı hakkında bilgi yayınlarsa şifrenizi sıfırlamanız şiddetle tavsiye edilir. Aynı parolayı başka web sitelerinde de kullanıyorsanız, bu ek bir faktördür. Genel olarak konuşmak gerekirse, aynı parolayı birden fazla web sitesinde kullanmak asla iyi bir fikir değildir. Ancak bunu yaparsanız, bir hesabın şifresi ele geçirilirse, bu tüm hesaplarınızı riske atabilir.

Disney Plus Parolanızı Neden Değiştirmelisiniz?

Disney Plus Parolanızı Neden Değiştirmelisiniz?

Disney Plus Şifrenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

 1. Disney+ hesabınıza giriş yapmak için mobil uygulamayı veya DisneyPlus.com’u kullanın.
 2. Ekranın sağ üst köşesinde profil simgenize dokunun ve ardından “Hesap “ı seçin.
 3. “Hesap ayrıntıları” altında “Parola” alanını bulun.
 4. “Parolayı değiştir “i seçin veya kalem simgesine basın.
 5. Altı haneli tek seferlik bir kodun girilmesini isteyen bir ekran görünecektir. Gelen kutunuzda “Tek seferlik parolanız” etiketli bir e-posta arayın. Kodu görüntülemek ve kopyalamak için üzerine tıklayın.
 6. Doğrulama kodunu girdikten sonra “Devam “ı seçin.
 7. Kendiniz için yeni bir şifre oluşturun. Şifrenin en az altı karakterden ve bir sayı ya da özel bir karakterden oluşması gerekir.
 8. Bu seçeneği seçtiğinizde tüm cihazlardan çıkış yaparsınız.
 9. “Kaydet “i seçin.

Disney+’ta Parolanızı Sıfırlama

 1. Disney+ uygulamasını başlatın.
 2. Şifremi Unuttum’a tıklayın.
 3. Size kısa mesaj veya e-posta ile tek seferlik bir kod gönderilecektir. Kimliğinizi doğrulamak ve ilerlemek için bu kodu girin.
 4. Hesabınızın şifresini değiştirdiğinizden emin olun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.