iOS’ta ‘PUBG Mobil Sesli Sohbet Çalışmıyor’ Sorunu Nasıl Onarılır?

29.03.2022
iOS’ta ‘PUBG Mobil Sesli Sohbet Çalışmıyor’ Sorunu Nasıl Onarılır?

Dünya çapında birçok oyuncu, PUBG Mobile’daki mikrofon sorunlarından rahatsız oldu. PUBG Mobile’da mikrofon sorununu bu şekilde çözebilirsiniz. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin. Dünya çapında artan sayıda profesyonel oyuncu ile oyun topluluğu muazzam bir şekilde büyüdü. Olağanüstü oynanışları sayesinde bu profesyonel oyuncular ve yayıncılar, yeni başlayanları ve oyun severleri motive eder ve yönlendirir. PUBG Mobile, tüm dünyadaki oyuncular arasında popüler olan böyle bir oyundur. Bununla birlikte, dünya çapında çok sayıda oyuncu, PUBG Mobil mikrofonunun çalışmamasıyla ilgili sorunlar bildirdi. Benzer sorunlar yaşarsanız panik yapmayın; İşte bilmeniz gereken her şey.

‘PUBG Mobil Sesli Sohbet Çalışmıyor’ Sorunu Düzeltme

PUBG Mobil Mikrofonun Çalışmama Sorunlarına Olası Çözümler

PUBG Mobile’da mikrofonun çalışmaması sorunlarını çözmeden önce, sorunun ana uygulama sunucusuyla mı ilgili yoksa cihazınızda dahili olarak mı olduğunu kontrol etmelisiniz. Ayrıca kulaklığınızdaki mikrofonun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sorun sunucuyla ilgiliyse, kuruluşun düzeltmesini beklemeniz gerekecektir. Öte yandan, sorun cihazınızdaysa, uygulamanın ses verilerine erişimi olmayabilir.

PUBG Mobil

PUBG Mobil Sesli Sohbet Çalışmıyor

PUBG Mobile’ın Mikrofona Erişmesine İzin Verin

  1. Mikrofon sorununu çözebilmek için cihazınızda Ayarlar uygulamasına girin.
  2. Sonra kaydırın ve Uygulama Yönetimi seçeneğine dokunun.
  3. Orada PUBG Mobile’ı bulmanız ve musluğu açmanız gerekiyor.
  4. Ardından yapmanız gereken tek şey İzinler seçeneğine tıklamak, listeden mikrofon seçeneğini bulmak ve etkinleştirmek.

PUBG Mobil Mikrofonunun Çalışmama Sorunlarını Düzeltmek için Diğer Çözümler

  1. PUBG Mobile uygulamasını tamamen kapatın – PUBG Mobile uygulamasından tamamen çıkarak başlayın ve daha sonra tekrar açmayı deneyin.
  2. Sistem ve uygulama güncellemelerini kontrol ediniz: PUBG Mobile uygulamasında güncelleme olup olmadığını kontrol edebilmek için cihazınızın uygulama mağazasına girmeniz gerekir. Sistem güncellemelerini kontrol edebilmeniz için telefonunuzun ayarlar menüsüne girmeniz gerekir.
  3. Önbelleği ve verileri temizle: Genelde veriler/önbelleği cihazınızın ayarlar menüsünden temizleme imkanınız vardır. Bu adım, gerekli alanları boşaltmaya yardımcı olabilmek için geçici dosyaları kaldırır.
  4. PUBG Mobile Uygulamasını Kaldırma/Yeniden Yükleme: Belirli cihazlarda, sorunları gidermeye yardımcı olması için PUBG Mobil Uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.
  5. Cihazınızı tekrardan başlatın – Cihazınızı tekrardan başlatabilmek, tüm cihazı yenilemenize yardımcı olmaktadır ve bu da arka planda çalışan uygulamaların performansını etkileyebilecek tüm gereksiz uygulamaları kapatmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.