Spam Score Nedir? Spam Score Nasıl Düşer?

24.09.2020
Spam Score Nedir? Spam Score Nasıl Düşer?

Spam Score nedir? Spam Score nasıl düşer? Spam Score önemli bir faktör müdür? Bu ve bunun gibi soruların cevaplarını bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için cevaplayacağız. Bu yazımızdan sonra Spam Score hakkında bilgi sahibi olabilecek ve aynı zamanda Spam Score’unuzu düşürebileceksiniz. Hadi gelin başlayalım!

Spam Score Nedir?

Spam Score, moz.com tarafından bazı kriterler esas alınarak belirlenen bir skordur. Bu skor DA/PA kadar önemli bir skordur. Bazı insanlar ve siteler Spam Score’un o kadar önemli bir şey olmadığını savunmaktadır. Fakat işin aslı ne yazık ki böyle değil. Hiçbir insan emek verdiği sitesinde bir kusur görmek istemez, ek olarak hiçbir insanda yüksek Spam Score’a sahip bir siteye reklam vermek ve satın almak istemez. Bu nedenlerden ötürü Spam Score oldukça değerli bir skordur. Spam Score’unuzu düşük tutmak sizin için her zaman avantajlı olacaktır. Peki Spam Score nasıl öğrenilir?

Spam Score Öğrenme

Herhangi bir internet sitesinin Spam Score’unu öğrenirken bize yardımcı olacak bir site mevcut. Bu yazıya tıklayarak siteye gidebilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra internet sitenizin adresini yazın ve “Check” butonuna basın. Site sizi otomatik olarak analiz sayfasına yönlendirecektir. Analiz sayfasından “SS” değerine bakarak Spam Score’unuzu öğrenebilirsiniz. Spam Score’unuz %10’un üstündeyse bazı problemler mevcut demektir. Hadi gelin Spam Score nasıl azaltılır öğrenelim!

Spam Score Nasıl Azaltılır?

Spam Score’unuzu düşürebilmek için altta ki maddeleri gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Bu maddeleri uyguladıktan sonra anında etki almanız olasılık dışıdır, bir kaç haftanın geçmesi gerekmektedir. İşte o maddeler!

 1. İçeriklerinizde ki gereksiz etiketleri kaldırın. Bir içerikte maksimum 2 adet etiket olsun.
 2. İnternet sitenize mutlaka gizlilik politikası ekleyin.
 3. İnternet sitenize mutlaka iletişim sayfası ekleyin.
 4. İletişim sayfanızda iletişim mailini belirgin bir şekilde belirtin.
 5. Gereksiz dış bağlantıları tamamen kaldırın.
 6. Kopya içerikleri sitenizden tamamen kaldırın.
 7. İçeriklerinizin kelime sayısını yükseltin ve görseller ile destekleyin.
 8. Sayfa hızı puanınızı %90-%100 arasına yükseltin. Site hızı yükseltme işlemi için tıklayın!
 9. İnternet sitenize sosyal medya hesaplarınızı ekleyin.

Spam Score’unu Yükselten Faktörler

 1. Uzun alan adları ve alan adında sayı içermesi.
 2. Info, .cc, .pl, gibi uzantılı alan adları.
 3. Spam Score yüksek sitelerden backlink almak.
 4. SSL sertifikasının olmaması.
 5. Aşırı dış bağlantı vermek.

Bu faktörler aslında Spam demek değildir. Bu faktörler Spam Score’unun yüksek olduğu sitelerde görülen ortak yanlışlardır. Eğer bu yanlışlar sizde de varsa düzeltmenizi şiddetle öneririz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Spam Score Nedir? Spam Score Nasıl Düşer?” konusunu ele aldık. Yazımız hakkında ki düşüncelerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.