CSGO VAC Hatası Çözümü 2020

11.11.2020
CSGO VAC Hatası Çözümü 2020

CSGO oynarken bazen VAC hatasıyla karşılaşabiliyoruz. Bu hata bazen çok önemli bir anda karşımıza çıkıyor ve oyun zevkimizi tam anlamıyla berbat ediyor. Merak etmeyin, bu rehberimizde CSGO oyununda aldığınız VAC hatasını kökünden çözmenizi sağlayacağız. Hadi, CSGO VAC hatası çözümü 2020 konumuza başlayalım!

CSGO VAC Hatası Nedir?

VAC’in açılımı Valve Anti Cheat demektir. Bunu bilen birçok insan VAC hatası aldığında VAC tarafından banlandığını yani yasaklandığını sanar. Eğer Steam profilinizde kırmızı renk ile yazılmış bir yasaklama ibaresi yoksa korkmanız gereken bir durum yok demektir. Aldığınız hata önemsiz ve çözümü oldukça basit bir hatadır. Bu hatayı aldıysanız nasıl çözebileceğinizi yazımızın devamını okuyarak en detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

CSGO VAC Hatası Çözümü 2020

CSGO VAC hatasının birden fazla çözümü var. Çözümler her oyuncuda işe yaramayabiliyor. Eğer böyle bir durum olursa diye birden fazla çözüm yolunu detaylı bir şekilde anlatacağız. İşte VAC hatasının çözüm yolları!

1- Yeniden Başlatma

Öncelikle en kolay ve zahmetsiz işlem olan yeniden başlatmayı deneyin. Steam’den tamamen çıkış yapın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınız açıldıktan sonra oyuna giriş yapın ve hatanın gidip gitmediğini test edin. Büyük bir ihtimalle hata gitmiş olacaktır fakat eğer gitmediyse yazımızı okumaya devam edin.

2- Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulama

Eğer CSGO oyununuzda dosya eksikse VAC hatası alma ihtimaliniz çok fazladır. Bu dosyanın ne olduğunu manuel bir şekilde bulmanız tabii ki imkansız, bunun için oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayarak Steam’in sizin yerinize bulmasını sağlayabilirsiniz. Oyun dosyalarının bütünlüğünün doğrulanmasının nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıda ki adımları takip edin.

 1. Steam’e giriş yapın.
 2. Giriş yaptıktan sonra sol üst menüde bulunan “Kütüphane” bölümüne gelin.
 3. CSGO oyununa sağ tıklayın ve “Özellikler” butonuna basın.
 4. Ardından “Yerel Dosyalar” sekmesine gelin ve “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna basın.
 5. İşlemin tamamlanmasını bekleyin.
 6. Tebrikler, oyun dosyalarının bütünlüğünü başarılı bir şekilde doğruladınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra oyuna giriş yapıp hatanın düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz.

3- Tetiklenen Programları Kapatma

CSGO VAC sistemini bazı programlar tetiklemektedir. Eğer bu programlardan bazılarını kullanıyorsanız VAC sistemi oyuna girmenize engel olmaya çalışabilir. Bu programları CSGO oynarken devre dışı bırakın veya bilgisayarınızdan tamamen kaldırmayı deneyin. İşte o programlar!

 1. CCleaner
 2. Cheat Engine
 3. IObit Start Menu 8
 4. Powershell
 5. Sandboxie
 6. Process Hacker
 7. DLL Injectors
 8. Hypervisors
 9. Steam Idlers

4- Steam Servislerini Onarma (Kesin Çözüm)

Evet, üstte vermiş olduğumuz 3 çözümü uygulamanıza rağmen hala VAC hatası alıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bu çözüm sayesinde VAC hatasını ortadan kaldırabileceksiniz. Bu çözüm Steam servislerini onararak her türlü hatayı düzeltmektedir. Bu işlemi yapabilmek için “Çalıştır” uygulamasına alt tarafta vereceğimiz kodu yazmanız yeterli olacaktır. Kodu yazmadan önce mutlaka Steam’den çıkış yapın ve Steam’i tamamen kapatın.

C:\\Program Files (x86)\\Steam\\bin\\SteamService.exe” /repair

Steam’i nereye kurduysanız oraya göre kodu düzenlerseniz kod sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Bu işlem bazı bilgisayarda 5-10 dakika kadar sürebilir. Kodu yazdıktan sonra siyah bir pencere açılacak, pencere kapanana kadar bekleyin ve ardından oyuna girip VAC hatasının kaybolduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “CSGO VAC Hatası Çözümü 2020” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.