Google Home Uygulaması Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

05.11.2021
Google Home Uygulaması Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Evinizi gerçekten akıllı hale getirmek için Google Home uygulaması kullanabilirsiniz. Yalnızca Google ürünlerini değil, çok çeşitli cihazları destekler. Akıllı ev aletleri sektörü büyümeye devam ediyor ve artık birçok farklı cihaz ve özel uygulama mevcut. Her cihaz için ayrı bir uygulama kullanırsanız, kısa sürede elverişsiz hale gelebilir. Neyse ki çoğu üretici, cihazlarında Google Asistan destek özelliğini içerir. Bu, tüm akıllı ev cihazlarınızı tek bir güçlü uygulama altında toplayabileceğiniz anlamına gelir: Google Home.

Google Home Uygulaması Nedir?

Google Home, mevcut en iyi akıllı ev uygulamalarından biridir. Google Asistan işlevi için yerleşik desteğe sahiptir. Google Asistan ile birlikte geldikleri sürece kamera, ışık ve hoparlör gibi binlerce akıllı cihazı kontrol edebilirsiniz.

Bu uygulama, Google Home veya Nest cihazları, Chromecast’ler ve Nest Cams gibi amiral gemisi Google akıllı cihazlarını bağlamanıza yardımcı olur. Ancak birçok üçüncü taraf akıllı cihaz da Google Home ile çalışır. Google dışı bir akıllı cihaz satın alırken cihazın Google Asistan uyumlu olduğundan emin olun.

Uygulama, takvim etkinlikleri, yapılacaklar listeleri ve medya abonelikleri gibi hizmetleri yönetmek için de kullanışlıdır. Akıllı cihazlardan uygulama hizmetlerine kadar her şeyi Google Home uygulamasından ücretsiz olarak yönetebilirsiniz. Tabii ki, Netflix, Spotify ve Hulu gibi hizmetleri kullanmak istiyorsanız abonelik için ödeme yapmanız gerekecek.

Google Home Kimler İçindir?

Akıllı ev cihazlarının yönetimini basitleştirmek isteyen herkes Google Home uygulamasından yararlanabilir. Ayrıca medya aboneliklerini Google Home’a kaydedebilir ve bunlara uygun akıllı cihazlarla bağlanabilirsiniz. Google Home uygulaması kullanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacak.

Halihazırda bir Google hesabınız yoksa, Google Home’u kullanmak için ücretsiz bir Gmail hesabına kolayca kaydolabilirsiniz. Okulunuzdan veya işinizden aldığınız bir Google hesabı yerine kişisel bir Gmail hesabı kullanmak daha akıllıca olacaktır. Google Asistan’ı destekleyen bu örnek akıllı cihazlardan herhangi birine sahipseniz bunları kontrol etmek için Google Home uygulamasını kullanabilirsiniz:

 • Eğlence: Google TV/Chromecast, Ekran ve Hoparlör.
 • Yardımcı Program: Kapı Zili, Ampul, Fiş, Sensör, Wi-Fi ve Termostat.
 • Ev Güvenliği: Duman/CO alarmı, Kilit ve Kamera.

Google Home Uygulaması

Google Home’un Kullanım Alanları

Evinizde hangi akıllı cihazlara ve uygulama hizmetlerine sahip olduğunuza bağlı olarak Google Home uygulamasının birçok kullanımı vardır. Aşağıdakiler yaygındır;

 1. Google’dan Nest Audio, Nest Hub Max, Chromecast, Nest Cam ve daha pek çok akıllı cihaz kurun.
 2. Google Home uygulamasını, Google Duo’yu ve Nest Audio’yu kullanarak favori numaralara ücretsiz görüntülü arama yapmak için tek komutları kullanın.
 3. Google Home uygulamasını binlerce Google Asistan uyumlu üçüncü taraf cihaz için uzaktan kumanda olarak kullanın.
 4. Google Asistanınızı daha sağlam olması ve tercihlerinize göre çalışması için eğitin.
 5. Ev üyelerini Evinize davet edin ve akıllı cihazlarınızın kontrolünü onlara verin.
 6. Bir hoparlör grubu oluşturmak için birkaç akıllı hoparlörü senkronize edin. Bu, aynı müziği farklı odalarda çalmanıza veya hoparlörleri interkom sistemi olarak kullanmanıza olanak tanır.
 7. İkinci bir eviniz varsa cihazınızda yeni bir Ev oluşturun ve tüm akıllı cihazlarınızı tek bir uygulamadan rahatça kontrol edin.
 8. İsteğe bağlı müzik hizmetleri ekleyin ve bunları Nest Audio’nuzda kullanın. Google Home uygulaması Spotify, YouTube Music ve Pandora gibi önde gelen müzik hizmetlerini destekler.
 9. Sürükleyici eğlence için Netflix, Hulu ve Youtube Premium gibi video abonelikleri ekleyin.
 10. Kamu hizmeti sağlayıcılarından, podcast kanallarından ve profesyonel ev hizmetlerinden indirimleri ve ödülleri yönetin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.