iPhone Acil Durum Kişileri Nasıl Eklenir?

05.10.2022
iPhone Acil Durum Kişileri Nasıl Eklenir?

Herkese merhaba, bugün bu yazıda size iPhone acil durum kişilerini nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz. iPhone’un Acil Durum Kişileri özelliği, acil bir durumda güvenilir kişilerle iletişim kurmayı kolaylaştırır. Ayrıca, kendiniz yapamadığınız zaman yabancıların kolayca yardım bulmasını sağlar. Bu makale, acil durum irtibatlarının nasıl kurulacağını ve ihtiyaç halinde bunlara nasıl erişileceğini açıklamaktadır. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Ya halka açık bir yerdeyseniz ve acil bakıma ihtiyacınız varsa, ancak ilk müdahale ekipleriyle iletişim kuramıyorsanız? Yanınızda kimliğiniz var mı? İlaç alerjilerinizi bilmenin bir yolu var mı? Herhangi bir önemli sağlık sorununu gösteren tıbbi bir bileklik takıyor musunuz? Acil durumda irtibat kurulacak kişileri nasıl arayacaklar? Telefonunuz kilitliyken bile yaşam çizginiz olabilir. Telefonunuza acil durum bilgilerini koymanın ve kilit ekranından erişilebilir hale getirmenin bir yolu var. Bunu yapmak son derece önemlidir. Ayrıca, herkes acil bir durumda olanlar için bu bilgileri nasıl bulacağını bilmelidir. Devam etmeden önce iPhone’u güncellemenizi öneririz.

iPhone Acil Durum Kişileri Ekleme

iPhone Acil Durum Kişileri Ekleme

iPhone Acil Durum Kişileri Ekleme

Bir Kişi Kartı Kullanarak Acil Durum Kişisini Aday Gösterme lamasını başlatın ve Kişiler sekmesi

Adım 1: Telefon uygulamasını başlatınız ve Kişiler sekmesine dokunun ve daha sonra bir kişi seçin. Ayrıca Son sekmesine ve bir kişinin adının yanındaki küçük “i” düğmesine dokunabilirsiniz.

Adım 2: Kişi kartının en altına girin ve “Acil Durum Kişilerine Ekle” düğmesine dokununuz.

Adım 3: İlişkinizi en iyi tanımlayan etiketi seçin ya da kendi etiketinizi ekleyebilmek için “Özel Etiket Ekle”ye dokununuz.

Adım 4: Tıbbi Kimliğiniz, “Acil Durum İrtibat Kişileri” bölümünde, atanmış irtibat kişileriniz ile birlikte açılacaktır. Değişikliklerinizi kaydedebilmek için “Bitti”ye dokunun.

Sağlık Uygulamasını Kullanarak Acil Durum Kişisi Ekleme veya Kaldırma

Adım 1: Bunu doğrudan Sağlık uygulamasını kullanarak da yapabilirsiniz. Sağlık uygulamasını başlatın, ardından sağ üst köşedeki kullanıcı simgenize ve ardından Tıbbi Kimlik’e dokunun.

Adım 2: Sağ üst köşedeki “Düzenle”ye dokununuz, daha sonra “Acil Durum Kişileri”ne girin ve “Acil Durum Kişisi Ekle” düğmesine dokunun. İlişkinize en uygun etiketi takip eden kişiyi seçin daha sonra değişikliklerinizi kaydetmek için “Bitti”ye dokunun.

Adım 3: Ayrıca Tıbbi Kimliğinizi düzenlerken adının yanındaki eksi işaretine dokunarak bir kişiyi listenizden kaldırabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.