Windows Güvenlik Uygulaması Başlamadığında veya Çökmediğinde Nasıl Onarılır?

27.12.2021
Windows Güvenlik Uygulaması Başlamadığında veya Çökmediğinde Nasıl Onarılır?

Windows Güvenlik uygulaması, bilgisayarınızın güvenliğini izlemenize ve yönetmenize olanak tanıyan kapsamlı bir özellikler paketidir. Microsoft, virüs korumasından cihaz sağlığı ve performans izlemeye kadar, PC’nizin savunmasız noktalarını ücretsiz olarak korumaya yardımcı olmak için uygulamayı oluşturdu. Bu nedenle, Windows Güvenlik uygulamasının artık çalışmaması rahatsız edici olabilir. Windows Güvenlik uygulamanız başlamayı reddediyorsa veya sürekli çöküyorsa, sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Windows Güvenlik Uygulamasını Görev Çubuğundan Sıfırlama

Windows Güvenlik uygulaması, ayarlarında bir değişiklik olduğu için büyük olasılıkla sorun yaşıyor. Yaptığınız bir şey veya kötü amaçlı yazılımın işi olabilir. Her durumda, ayarlarını sıfırlamak tekrar çalışmasını sağlayabilir ve görev çubuğunu kullanmak bunu başarmanın en kolay yollarından biridir.

Windows Güvenlik Uygulaması

Tıklayın Arama çubuğuna içinde vazife ve tip “Windows Güvenlik”. Bu, arama sonuçlarında en iyi eşleşme olarak Windows Güvenlik uygulamasını getirecektir. Ardından, Uygulama ayarları’na tıklayın. Ayarlar’da Sıfırla düğmesine tıklayın. Yeniden Sıfırla’yı tıklatarak eylemi onaylayın. Bunun Windows Güvenlik uygulamasının verilerini sileceğini unutmayın. Bu, tüm tercihlerinizin ve işaret ayrıntılarınızın kaybolacağı ve uygulamayı temiz bir sayfaya döndüreceği anlamına gelir. Windows Güvenlik Uygulamasını onardığınızı onaylamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

PowerShell Kullanarak Windows Güvenlik Uygulamasını Sıfırlama

Ayrıca yerleşik Windows PowerShell’i kullanarak Windows Güvenlik uygulamasını sıfırlayabilirsiniz. Arama çubuğuna “PowerShell” yazın ve uygulamayı başlatmak için Windows PowerShell’e tıklayın. Ardından Get-AppxPackage Microsoft.Windows.SecHealthUI | Reset-AppxPackage ve Enter tuşuna basın. Bu komut, Windows Güvenlik uygulamasını sıfırlamaya başlayacaktır.

Artık Windows Güvenlik Uygulamasını Onardınız

Windows Güvenlik uygulaması başlamadığında veya kilitlendiğinde, onu onarmanın en iyi yolu uygulamayı sıfırlamaktır. Ve gördüğünüz gibi, bunu Görev Çubuğu üzerinden veya PowerShell uygulamasını kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Artık Windows Güvenlik Uygulamasını sıfırladığınıza ve yeniden çalıştırdığınıza göre, bilgisayarınızı bir kez daha güvenli hale getirdiğinizi bilerek rahat bir nefes alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.