USB Format Nasıl Atılır Windows 11?

25.04.2024
USB Format Nasıl Atılır Windows 11?

USB format nasıl atılır Windows 11 sorusu, USB sürücülerindeki tüm verileri silmek isteyen veya yeni veri depolamak için hazırlamak isteyen bilgisayar kullanıcıları arasında yaygın bir sorudur. Windows 11’de bir USB sürücüyü biçimlendirmek sadece birkaç adımda yapılabilecek nispeten basit bir işlemdir.

Windows 11’de USB ile Format Nasıl Atılır?

Windows 11’de bir USB sürücüsünü biçimlendirmek için öncelikle USB sürücüsünü bilgisayarınızdaki bir USB bağlantı noktasına takmanız gerekir. Biçimlendirme işlemine geçmeden önce USB sürücüde açık olan tüm dosya veya klasörleri kapattığınızdan emin olun. Ardından, masaüstünüzde veya Başlat menüsünde “Bu PC” veya “Bilgisayarım” simgesini arayın. Simgeye sağ tıklayın ve görüntülenen içerik menüsünden “Yönet ”i seçin.

Windows 11'de USB ile Format Nasıl Atılır?

Windows 11’de USB ile Format Nasıl Atılır?

Bilgisayar Yönetimi penceresinde, sol taraftaki bölmede Depolama bölümü altında “Disk Yönetimi ”ne tıklayın. Daha önce taktığınız USB sürücü de dahil olmak üzere bilgisayarınıza bağlı tüm depolama aygıtlarının bir listesini görmelisiniz.

Depolama aygıtları listesinde USB sürücüsünü bulun. Genellikle “Çıkarılabilir” veya “USB” olarak etiketlenir. USB sürücüsüne sağ tıklayın ve görüntülenen içerik menüsünden “Biçimlendir” seçeneğini seçin.

USB sürücüsü için FAT32, exFAT veya NTFS gibi bir dosya sistemi seçmenize olanak tanıyan bir Biçim penceresi açılacaktır. İsterseniz sürücüye bir birim etiketi de atayabilirsiniz. İstediğiniz seçenekleri belirledikten sonra, biçimlendirme işlemini başlatmak için pencerenin altındaki “Biçimlendir” düğmesine tıklayın.

Birkaç dakika sonra biçimlendirme işlemi tamamlanacak ve ekranda bir onay mesajı görünecektir. Artık Biçim penceresini kapatabilir ve USB sürücüyü bilgisayarınızdan güvenli bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Windows 11’de bir USB sürücüsünü biçimlendirmek sadece birkaç adımda yapılabilecek basit bir işlemdir. Yukarıda özetlenen adımları izleyerek, USB sürücünüzdeki tüm verileri kolayca silebilir veya yeni veri depolamak için hazırlayabilirsiniz. İşlem sürücüdeki tüm verileri sileceğinden, USB sürücüyü biçimlendirmeden önce önemli dosyaları yedeklemeyi unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.