Twitter’da Otomatik Oynatılan Videolar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

18.03.2023
Twitter’da Otomatik Oynatılan Videolar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Twitter zaman akışınızda gezinirken videoların otomatik olarak oynatılması, bu kolaylık mobil hizmet faturanız pahasına olmadığı sürece harika bir şeydir. Ölçülü bir veri planınız varsa, otomatik oynatılan videolar veri hakkınızı hızla tüketebilir ve istenmeyen aşım ücretlerine neden olabilir. Bu yazıda, Twitter’ın mobil ve masaüstü arayüzlerinde bu özelliği tamamen kapatmak da dahil olmak üzere, Twitter’da videolar ve animasyonlu GIF görüntüleri için otomatik oynatma ayarlarınızı nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Twitter otomatik video oynatma özelliğini 2015 yazında kullanıma sundu ve bunu “daha akıcı bir tüketim deneyimi” olarak tanımladı. Şirket, etkileşimi artırmak için bu özelliği varsayılan olarak etkinleştirdi, ancak bazı kullanıcılar bu hamleden nefret etti. Neyse ki, otomatik video oynatma ayarları yapılabiliyor. Daha da iyisi, twitter.com ve Twitter’ın mobil uygulamasında video otomatik oynatmayı bağımsız olarak seçebilirsiniz. Örneğin, videoları web’de değil iPhone’unuzda otomatik oynatılacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Zaman akışınızda karşılaştığınız videoların otomatik olarak oynatılmasını istemiyorsanız, Twitter genelinde video otomatik oynatma ayarlarını yapmak için aşağıda özetlenen adımları izleyin.

Twitter Uygulamasında Otomatik Oynatılan Videolar Nasıl Kapatılır?

1) iOS cihazınızda Twitter’ın mobil uygulamasını açın.

2) Sol üstteki Menü simgesine dokunun.

3) Şimdi Ayarlar ve gizlilik’e basın ve menüden Veri kullanımı’nı seçin.

4) Video otomatik oynatma üzerine dokunun.

5) Şimdi üç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz: Hücresel veya Wi-Fi’de, Yalnızca Wi-Fi’de ve Hiçbir zaman. Twitter’ın yerel videolarının ve animasyonlu GIF’lerin siz zaman akışınızda gezinirken otomatik olarak oynatılmasını durdurmak için Hiçbir zaman’ı seçin.

Twitter'da Otomatik Oynatılan Videolar

Twitter’da Otomatik Oynatılan Videolar

Twitter.com’da Otomatik Oynatılan Videolar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

1) Tarayıcınızı Twitter.com adresine yönlendirin ve hesap kimlik bilgilerinizle web arayüzünde oturum açın.

2) Soldaki Daha Fazla öğesine tıklayın ve Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin.

3) Sol taraftaki sütunda Erişilebilirlik, ekran ve diller öğesine tıklayın.

4) Sağdaki sütunda Veri kullanımı’nı ve ardından Otomatik oynat’ı seçin.

5) Hiçbir zaman’ı seçin.

Tavsiyemi isterseniz, Twitter uygulamasında otomatik video oynatma yalnızca Wi-Fi ağındayken kısıtlamalı, bilgisayarınızda Twitter’ın web arayüzü için bu özelliği etkin bırakmalısınız. Bir hatırlatma olarak, Twitter şu anda mobil uygulamalarda MP4 ve MOV video formatlarını desteklemektedir. Web’de ise H264 kodlama ve AAC ses ile MP4’ü destekliyor. Videoları 512 MB’a kadar yükleyebilirsiniz, ancak uzunlukları 30 saniyeyi geçemez. Twitter’da desteklenen maksimum video çözünürlüğü 1.920’ye 1.200 pikseldir. İzin verilen maksimum kare hızı ve bit hızı sırasıyla 40 FPS ve 25 Mbps’dir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.