Hangi Youtuber Ne Kadar Kazanıyor?

06.04.2021
Hangi Youtuber Ne Kadar Kazanıyor?

Dünya’da Youtube platformunun gelişmesiyle beraber ülkemizde de Youtube’un popülerliği bir hayli arttı. Youtube’ın ilk çıktığı yıllarda bir elin parmağını geçecek kadar bile Türk Youtuber yoktu. Günümüzde ise bu durumun çok değiştiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Youtube’a girdiğimizde 5 yaşında ki çocuklardan tutun 50 yaşında ki insanların bile içerik ürettiğini gözlemleyebilirsiniz. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi ise Youtube üzerinden para kazanılıyor olması. Günümüzde insanlar bir firmada çalışmak yerine Youtube’a içerik üreterek para kazanmayı tercih ediyor. Bildiğiniz gibi Türkiye’de milyonlarca aboneye sahip Youtuber’lar var. Hangi Youtuber ne kadar para kazanıyor merak ettiniz mi? Cevabınız evet ise bu yazımızda bu merakı sonlandıracağız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan hadi konumuza başlayalım!

Youtube Nedir?

Youtube bir dijital içerik platformudur. 15 Şubat 2005 tarihinde Amerika’da 3 kişi tarafından kurulmuştur. 2006 tarihinde ise Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Bundan dolayı çok kısa bir sürede Dünya’nın en büyük dijital içerik platformu olmayı başarmıştır.

Youtube’dan Para Kazanma

Youtube’dan para kazanmaya başlamak için kanalınızın minimum 1000 abonesi ve 4000 saat izlenmesi olması gerekmektedir. Kanalınız eğer bu şartları karşılıyorsa videolarınızda ki izlenmelerden para kazanabilirsiniz. Şimdi haliyle izlenme başı ne kadar kazanacağım tarzı sorular sorabilirsiniz. Bunun kesin bir cevabı ne yazık ki yok. İçeriklerinizin konusundan tutun video uzunluğuna kadar kazançlarınız değişiklik gösterebiliyor. Ne kadar kazanacağınızı görmenin tek yolu içerik üretmektir.

Hangi Youtuber Ne Kadar Kazanıyor?

Gelelim herkesin en çok merak ettiği konuya. Youtuber’ların çoğunun tek gelir kaynağı Youtube değil, bundan dolayı burada vereceğimiz kazançlar sadece Youtube kazançlarıdır. Hadi başlayalım!

1- Enes Batur

Enes Batur

277,020 – 4,448,343 TL

2- Orkun Işıtmak

Orkun Işıtmak

97,771 – 1,507,293 TL

3- Danla Bilic

Danla Bilic

5,491 – 81.475 TL

Yukarıda söylenilen kazançlar tahmini kazançlardır. İçerik üreticisinin yüklediği videoların izlenmelerine göre kazandığı para değişiklik göstermektedir. Bu yüzden yukarıda bahsedilen kazançlar sürekli olarak değişiklik gösterebilir. Dilediğiniz Youtuber’ın kazancını görmek için SocialBlade sitesini kullanabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Hangi Youtuber Ne Kadar Kazanıyor?” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM