Apple Kimliğinizi Kalıcı Olarak Nasıl Silersiniz?

31.01.2023
Apple Kimliğinizi Kalıcı Olarak Nasıl Silersiniz?

Bu eğitim, Apple Kimliğinizi veya iCloud hesabınızı nasıl sileceğinizi gösterir. Ama önce, bu tür bir eylemin sonuçlarını, neyin çalışmayı durduracağını ve cihazlarınızın kullanılamaz hale gelmesini önlemek için Apple Kimliğinizi silmeden önce ne yapmanız gerektiğini bilmek çok önemlidir!

Apple Kimliğinizi Silmeden Önce Yapmanız Gerekenler

Apple Kimliğinizi silme talebinizi göndermeden önce şu önerileri izlemelisiniz:

  1. Verilerinizi taşıyın veya başka bir yere yedekleyin: iCloud’da Fotoğraflar, Notlar, önemli e-postalar, uygulama verileri vb. gibi anlamlı verileriniz varsa, bunları başka bir yere taşıyın. Bunları indirin, ekran görüntüsü alın, kopyalayıp bir yere yapıştırın veya kritik verilerinizin bir kopyasını kaydetmek için doğru olanı yapın. Bir uygulama verileri iCloud’a yedekliyorsa, ayarlarını inceleyin veya uygulama geliştiricisiyle iletişime geçin ve mevcut verileri kendi bulut depolama alanları veya Google Drive, Dropbox vb. diğer hizmetlere yedeklemeye izin verip vermediklerini sorun.
  2. Satın aldıklarınızı indirin: iTunes Store’dan şarkı satın aldıysanız, bunların DRM koruması yoktur. Bunları Müzik uygulamasından veya iTunes’dan indirebilirsiniz. Bundan sonra parçayı seçin ve masaüstüne sürükleyin. Ayrıca Müzik uygulamasında bir şarkıya sağ tıklayıp Finder’da Göster’i seçebilirsiniz. Apple Music’ten indirilen şarkılar korunur ve bunlar hakkında hiçbir şey yapamazsınız. Ancak, Apple Kimliğinizi silmeden önce Apple Music çalma listelerinizi Spotify’a veya diğer müzik servislerine taşıyabilirsiniz.
  3. Gerekli olduğunu düşündüğünüz diğer her şeyi kaydedin.
  4. Apple’a bekleyen faturalarınız varsa, bunu silmeniz gerekir. Apple nedeniyle herhangi bir bakiye ödemediğiniz sürece Apple Kimliğinizi silemezsiniz.
  5. Tüm cihazlarda Apple Kimliğinizden Çıkış Yapın: Bu, Apple Kimliğinizi silmeden önceki en kritik adımdır. Bunu yapmazsanız daha sonra Bul hizmetini kapatamaz veya iCloud’dan çıkış yapamazsınız. Bu, cihazlarınızda Aktivasyon Kilidi’ni devre dışı bırakamayacağınız anlamına gelir. Sonuç olarak, cihazınızı geri yükledikten, birine sattıktan, bir hatayı düzeltmek için zorla sildikten vb. sonra etkinleştiremezsiniz. Başka bir deyişle, cihazlarınız pahalı kağıt ağırlıkları haline gelebilir – kullanılamaz! Bu nedenle, devam etmeden önce tüm cihazlarınızda (iPhone, iPad, Mac, Apple TV, Windows PC vb.) Apple Kimliğinizden çıkış yapın.
Apple Kimliğinizi Kalıcı Olarak Silmek

Apple Kimliğinizi Kalıcı Olarak Silmek

Apple Kimliğinizi ve iCloud Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Apple Kimliğinizi kalıcı olarak nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1) Privacy.apple.com adresine gidin ve silmek istediğiniz Apple Kimliği ile oturum açın.

2) Sona kaydırın ve Hesabınızı silin altında, hesabınızı silmek için İstekte bulun’a tıklayın.

3) Konu göz önüne alındığında, bir sonraki sayfada Apple hesabınızı silmemeniz için uzun bir nedenler listesi sunulmaktadır. Bunlar arasında, satın aldıklarınıza erişememek ve iCloud fotoğraflarınızı, videolarınızı, belgelerinizi vb.

4) Hesabınızın silinmesini istemeden önce, Apple kararınız için bir neden belirtmenizi ister. Nedeni seçtikten sonra Devam’ı tıklayın.

5) Bir sonraki sayfada, Apple hesabınızı kalıcı olarak silmemeniz için size bir şans daha verilir. Silme kararınızı son bir kez onayladığınızda, hesabınız silinmek üzere ayarlanır. Apple Kimliğinizi silmenizi isterken, Apple size bir kod verecektir. Bu kodu güvenli bir yerde saklayın.

Tüm adımları tamamladıktan ve hesap silme talebinizi gönderdikten sonra, Apple, gerçek hesap sahibinin (sizin) bu talepte bulunduğunu doğrulayacaktır. İnceleme süreci 7 gün kadar sürebilir. Talebiniz incelenip onaylandıktan sonra, Apple Kimliğiniz ve verileri kalıcı olarak silinir. Artık onu asla kurtaramazsınız, Apple da kurtaramaz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.