iPhone’da Hoparlörler Nasıl Temizlenir?

11.11.2022
iPhone’da Hoparlörler Nasıl Temizlenir?

Akıllı telefonunuzu temizleme konusunda ne kadar titiz olursanız olun, zamanla iPhone’unuzun hoparlörler yavaş yavaş toz, kir ve diğer iğrenç kalıntılarla dolar. Bu, ister medya oynatılırken ister telefon görüşmeleri sırasında iPhone’unuzun hoparlörlerinin bozuk ve boğuk çıkmasına neden olabilir. Bu makale iPhone’da Hoparlörlerin Nasıl Temizleneceği hakkındadır. iPhone’unuzun olabildiğince iyi ses çıkarmasını istiyorsanız, iPhone hoparlörlerini nasıl temizleyeceğinizi öğrenmeniz gerekir. Şarj bağlantı noktası gibi iPhone hoparlörleri de zamanla toz ve kir tarafından kolayca engellenebilir. Bu, iPhone’unuzdan düşük ses kalitesine ve duyulması zor aramalara yol açar. Bu yüzden hoparlörler bu noktaya geldiklerinde temizlemelisiniz. Aşağıda iPhone’unuzu düzgün bir şekilde temizleme adımlarından bahsettik.

iPhone Hoparlörlerini Temizlemenin Yolları

Yumuşak Kıllı Bir Fırça Kullanarak iPhone Hoparlörleri Nasıl Temizlenir?

iPhone’unuzda herhangi bir kılıf veya ekran koruyucu varsa, önce onu çıkarın. Şimdi, net bir şekilde görebilmeniz için bir el fenerini iPhone’unuzun hoparlörlerine odaklayın. Ardından, temiz ve kuru ve yumuşak kıllı bir fırça alın. iPhone’unuza herhangi bir zarar vermez. Hoparlörleri temizlemek için bir boya fırçası veya makyaj fırçası kullanabilirsiniz. Şimdi alıcı hoparlörü yan yana fırçalamaya başlayın, ancak bunu nazikçe yaptığınızdan emin olun. Hoparlörlerdeki tozu temizlemek için bunu birkaç kez tekrarlayın. Ekstra erişim tozunu gidermek için aradaki fırçaya hafifçe vurun. Şarj noktasının yakınındaki alt hoparlör deliklerinden tozu çıkarmak için de bu yöntemi deneyebilirsiniz. Fırçayı hoparlör deliğine nazikçe sokun ve yavaşça döndürün. Ardından, kalıntıları veya tozu temizlemek için fırçayı çıkarın.

iPhone Hoparlörler Temizleme

iPhone Hoparlörler Temizleme

Hava Üfleyici Kullanma

  1. iPhone’unuzu hava üfleyiciden kısa bir mesafeye yerleştirin ve ardından bir şort kullanarak tozu üfleyin. Hava çok güçlü değil, ancak tozu kolayca çıkarabilir.
  2. Toz çok fazlaysa, üfleyiciyi iPhone hoparlörlerinin yanına da koyabilirsiniz.
  3. El feneri ile ilerlemeyi kontrol edebilirsiniz.
  4. Tozdan tamamen kurtulmak için bu işlemi 3-4 kez yapmaya çalışın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.