Mac’te Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

05.09.2022
Mac’te Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Bu yazıda size MacBook’ta profil resmi nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. MacOS, Apple’ın kendi işletim sistemidir ve özellikle Apple bilgisayarları için geliştirilmiştir. Bu sayede yazılım ve donanım birlikte iyi çalışır. Bu, MacBook’u çok kararlı hale getirir. Ayrıca macOS ile virüslere karşı daha az savunmasızsınız çünkü macOS için çok fazla virüs yok. Ama aynı zamanda MacBook’unuz daha fazla yerleşik güvenliğe sahip olduğu için. Apple, macOS’i düzenli olarak günceller, bu da bilgisayarın güvenli ve güvenilir kalmasını sağlar.

Apple, ürünlerinin kullanım kolaylığı ile bilinir. MacOS sezgisel olarak çalışır ve tüm seçenekleri ve uygulamaları bulmak kolaydır. Özellikle, örneğin zaten bir iPhone veya iPad’iniz olduğu için Apple ekosistemine aşinaysanız. Apple’ın tüm ürünleri birlikte iyi çalışır. Örneğin, iPhone’unuza bir e-posta yazıp MacBook’unuzda tamamlayabilirsiniz. Apple dizüstü bilgisayar oldukça büyük bir yatırımdır. Bu yüzden mümkün olduğunca uzun sürmesini istiyorsun. MacBook’un kasası alüminyumdan yapılmıştır. Bu, uzun süre güzel kalan dayanıklı bir malzemedir. MacBook’un dayanıklılık açısından her zaman iyi puan alması şaşırtıcı değil. Bir MacBook ayrıca yüksek bir takas değerine sahiptir. Aşağıda, Apple dizüstü bilgisayarda profil resmi değiştirme adımlarından bahsettik.

Mac’te Profil Resmi Değiştirme

Adım 1. Ekranın sol üst köşesindeki Elma simgesine tıklayın ve Sistem Tercihleri’ni seçin.

Adım 2. Kullanıcılar ve Gruplar ‘ı tıklayın.

Adım 3. Pencerenin sol alt köşesinde bulunan kilit simgesine tıklayın.

Adım 4. Açılır pencerede Mac’inizin parolasını girin ve Kilidi Aç’ı tıklayın.

Adım 5. Farenizi profil resminin üzerine getirin ve Düzenle kelimesini gördüğünüzde tıklayın.

Adım 6. Sol kenar çubuğu bölümlerinde bulunan seçeneklerden yeni profil fotoğrafınızı seçin.

Adım 7. Kaydet’i tıklayın.

Adım 8. Fotoğrafın ölçeğini değiştirmek isterseniz, düzenleyiciye geri dönebilir ve fotoğrafın ne kadar yakınlaştırılıp uzaklaştırılacağını ayarlamak için fotoğrafın altındaki kayan ölçeği kullanabilirsiniz.

Mac'te Profil Resmi Değiştirme

Mac’te Profil Resmi Değiştirme

Mac’te profil resminin nasıl değiştirileceğiyle ilgili bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. MacBook, hardcore oyuncular için pek uygun değil. Tam kontrol istiyorsanız da daha az uygundur. Windows’u beğeninize göre özelleştirmek daha kolaydır. Apple’ın kullanım kolaylığından faydalanmak istiyor ancak sabit bir iş istasyonunuz mu var? O zaman bir Mac masaüstü muhtemelen en güvenli seçimdir. Bu bilgisayar size macOS’un tüm avantajlarını sunar ve masanızda da yerinde durmayacaktır. Örneğin iMac, oturma odanız için iyi bir hepsi bir arada çözümdür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.