Google Arama’da Bölge Nasıl Değiştirilir?

03.10.2023
Google Arama’da Bölge Nasıl Değiştirilir?

Google Arama’da arama bölgenizi nasıl değiştireceğinizi bilmek çok kullanışlı olabilir. Örneğin, kullandığınız cihazda en iyi VPN hizmetlerinden birine erişiminiz yok, ancak yine de başka bir bölgedeki en iyi Google arama sonuçlarının neler olduğunu görmek isterseniz, arama bölge değiştirmek bunu yapmanıza olanak tanımaktadır.

Bu, SEO amacıyla farklı bölgelerdeki arama sonuçlarını değerlendirmeniz gereken bir işte çalışıyorsanız (benimki gibi) devreye girer. Ayrıca, belki de tatil için farklı bir bölgeyi ziyaret ediyorsanız ve arama sonuçlarının o anda bulunduğunuz yere göre uyarlanmasını istiyorsanız da kullanışlı olabilir. Yine de ExpressVPN gibi üst düzey bir VPN hizmetine yatırım yapmanızı öneririz, çünkü bu, daha fazla tarama güvenliği ve aksi takdirde bölge kilitli olabilecek yerelleştirilmiş medyayı görüntüleme yeteneği gibi bir dizi başka avantaj sağlayacaktır.

Google Arama’da Arama Bölgenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Aşağıdaki yöntem hem masaüstü hem de mobil tarayıcılarda çalışmalıdır.

  1. com adresine gidin ve Ayarlar’a tıklayın

Google.com veya google.co.uk gibi kullandığınız Google Arama ana sayfasına gidin. Şimdi Ayarlar’ı seçin – bu, masaüstü tarayıcıda sağ altta, mobil tarayıcıda ise kabaca orta altta yer alacaktır.

Google Arama'da Bölge Değiştirme

Google Arama’da Bölge Değiştirme

  1. Arama ayarlarını seçin

Açılan menüden Arama ayarları öğesini seçin.

  1. Diğer ayarlar öğesini seçin

Şimdi, iki menüden Diğer ayarlar öğesini seçin.

  1. Dil ve bölge öğesini seçin

Ardından, Dil ve bölgeler öğesini seçin.

  1. Sonuçlar bölgesini seçin

Menünün alt kısmında Sonuçlar bölgesini seçin.

  1. Yeni bir bölge seçin ve Onayla düğmesine basın

Yeni bir bölgeleri arayıp seçin ve ardından Onayla düğmesine basın. Hepsi bu kadar! Şimdi seçtiğiniz bölgenin sonuçlarını görüntüleyeceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.