En Komik Yerli Filmler İzleyerek Eğlencenin Keyfini Çıkarın

11.01.2023
En Komik Yerli Filmler İzleyerek Eğlencenin Keyfini Çıkarın

Yerli komedi filmleri herkesin hayatında mutlaka keyifli anılar bırakmıştır. Pek çok komedi filmi bulunan beyaz perdede seçenek oldukça çoktur. Bazı yerli komedi filmleri var ki üstünden yıllar geçse de hafızalardan silinmez. Sinema tarihinde önemli yer tutan yerli komedi filmlerinden bazıları,

Pardon : 2005 senesinde çekilmiş olan filmin başrol oyuncuları Ferhan Şensoy, Bülent Kayabaş, Rasim Öztekin ve Ali Çatalbaş’tır.

Gerçek hayattan esinlenmiş olan film, yerli komedi filmleri arasına girmiştir. Trajikomik bir olayı anlatan film, 3 arkadaşın hapse girmesiyle başlıyor. İşlemedikleri bir suçun cezasını çeken 3 arkadaşın hapishanede yaşadığı olaylar komedi şeklinde izleyicilere aktarılıyor.

Vizontele: Komedi filmleri arasında adını çokça duyurmuş olan Vizontele 2001 yılında çekilmiştir. Demet Akbağ, Yıkmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Altan Erkekli gibi ünlü isimlerin yer aldığı film, o yıllarda gişe rekoru kırmıştır.

En iyi yerli komedi filmleri arasında bulunan film, doğu bölgesinin ilçesine ilk defa gelmiş olan televizyon ve devamında köylülerin yaşadığı komik olaylar anlatılıyor.

Organize İşler: 2005 yılı yapımı olan yerli komedi filminin oyuncuları, Özgü Namal, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Tolga Çevik ‘tir.

En keyifli yerli komedi filmi olan Organize İşler, komiklik yaparak hayatını kazanmaya çalışan Samet, çalıştığı işlerde kimseyi güldürmeyi başaramamaktadır. Asım adındaki dolandırıcı şebekesiyle yolları kesişen Samet’ in yaşadığı komik olaylar bu filmde anlatılmıştır.

Gora: 2004 yılında çekilmiş olan filmin oyuncuları Cem Yılmaz, Ozan Güven, Özge Özberk, Şafak Sezer, Özkan Uğur ve Rasim Öztekin’dir.

Komedi filmleri yerli Birbirinden usta oyuncuların yer aldığı Gora filmi, izleyicilere keyifli saatler geçirmeyi başarmıştır. Halıcı dükkânı olan Arif’in uzaylılar tarafından kaçırılması ve orada aşık olmasını konu edinen film, en iyi yerli komedi filmleri arasına girmeyi başarmıştır.

Arog: 2008 yılı yapımı olan Arog, Gora filmi çok tutunca devamı niteliğinde çekilmiştir. Başrolde Cem Yılmaz’ın oynadığı filme Nil Karaibrahimgil ‘de dahil olmuştur. Gora filminde sevdiği kadınla hayatını birleştiren Arif, bu defa da kendisini tarih öncesi çağda bulmuştur. Orada yaşanan olayların komik şekilde anlatıldığı film izleyici tarafından çok beğenilmiştir. Bu ve bunun gibi birçok yerli film önerilerini keyifli.net sitesinden araştırıp, bulabilirsiniz.

Kaynak : https://www.keyifli.net/komedi-hangi-ozellikleri-tasir/

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.