Apple Watch’unuzu Nasıl Yedeklersiniz: Bilmeniz Gereken Her Şey

21.09.2023
Apple Watch’unuzu Nasıl Yedeklersiniz: Bilmeniz Gereken Her Şey

Apple Watch’unuzdan en iyi şekilde yararlanmak için onu iPhone’unuza bağlamanız gerekir. Bu, telefonunuzdaki neredeyse her şeye bileğinizden erişmenizi sağlayacaktır. Aygıtlarınızı eşleştirdiğinizde, telefonunuz bilgileri otomatik olarak saatinize gönderecektir. Ayrıca, iPhone’unuzu yedeklediğinizde Apple Watch’unuzdaki tüm veriler de yedeklenecektir. Bu kılavuzda, ister Apple Watch Series 9, ister Apple Watch Series 8 veya daha eski bir model olsun, Apple Watch’unuzu nasıl yedekleyeceğinizi gösteriyoruz. iPhone’unuzu düzenli olarak yedekliyorsanız Apple Watch verilerinizin zaten yedeklenmiş olması gerekir. Her ihtimale karşı yedeklenmiş olup olmadığını nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz. Ayrıca nasıl geri yükleyeceğinizi açıklayacak ve yedeklemenin neleri içerip içermediğini gözden geçireceğiz.

Apple Watch’unuzu Nasıl Yedeklersiniz?

Apple Watch’unuzun verileri, kapsama alanında olduğu sürece düzenli olarak iPhone’unuza yedeklenir. Bir Apple Watch’un eşlemesini kaldırma işlemi de otomatik olarak bir yedek oluşturur. Bu saati tekrar eşleştirdiğinizde veya yeni bir saat eşleştirdiğinizde, isterseniz en son yedeği geri yükleyebilirsiniz.

Adım 1: Öncelikle aygıtınızın bir Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.

Adım 2: iPhone’unuzda Ayarlar > [Adınız] > iCloud’a gidin.

Adım 3: iCloud Yedekleme’ye dokunun, ardından kapalıysa Bu iPhone’u Yedekle’yi açın. Yakın zamanda yedeklenmediyse Şimdi Yedekle’ye dokunun veya en son veri kaydı için bunu yine de yapın.

Adım 4: Apple Watch’unuzun eşlemesini kaldırdığınızda, otomatik olarak iPhone’unuza yedeklenir. Bu, yeni bir Apple Watch alırsanız aygıtınızı önceki bir yedekten kolayca geri yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Apple Watch’unuzun iPhone’unuzla birlikte çalıştığını unutmamanız önemlidir. iPhone’unuz düzgün bir şekilde yedeklendiği ve güncel olduğu sürece, verilerinizi Apple Watch’unuza geri yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. iPhone’unuzu önceki bir yedekten başarıyla geri yükledikten sonra Apple Watch’unuzu yeni aygıtınıza bağlamak için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Apple Watch'unuzu Nasıl Yedeklersiniz

Apple Watch’unuzu Nasıl Yedeklersiniz

Apple Watch Yedeklemenize Dahil Olan Her Şey

Apple Watch’unuz, düzenli yedekleme işleminin bir parçası olarak içeriğinin çoğunu otomatik olarak yedekler. Apple Destek web sitesine göre, yedekleme Takvim, Hisse Senetleri ve Hava Durumu gibi yerleşik uygulamalara ait uygulama verilerini içerir. Ayrıca genel sistem ayarları, Ana Ekrandaki uygulama düzeni, Dock ve Saat kadranı ayarları ile sağlık ve fitness verilerini de kapsar. Ayrıca, iPhone/Apple Watch yedeklemesi diğer şeylerin yanı sıra müzik çalma listelerini, albümleri, karışımları ve eşzamanlanmış fotoğraf albümünüzü de içerir.

Apple Watch Yedeklemenizde Neler Yok?

Bir Apple Watch’ta saklanan her şeyin yedeklemeye dahil edilmediğini, ancak çoğunun dahil edildiğini belirtmek gerekir. Güvenlik nedeniyle, daha önce Watch’ta saklanan banka veya kredi kartı bilgilerinin yanı sıra Bluetooth eşleştirme bilgileri hariç tutulur. Ayrıca, Apple Watch parolanız da yedeklemelere dahil edilmez.

Bu bilgilerin hiçbiri önemli değildir veya Apple Watch’unuzu yedekten geri yüklerken değiştirilemez. Gerektiğinde başka bir parola eklemeniz, Bluetooth aygıtlarınızı yeniden eşleştirmeniz ve banka kartlarınızı eklemeniz gerekir. iCloud’u ve iCloud’daki Mesajlar’ı kullanmadığınız sürece Watch’ta depolanan mesajlar da hariç tutulur. Bunu yaparsanız iMessages, SMS metinleri ve multimedya mesajlarınız iCloud’da saklanacaktır. Artık bilgilerinizin güncel olduğundan ve güvenli bir şekilde yedeklendiğinden emin olduğunuza göre, cihazınızla biraz eğlenin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.