Minecraft’ta Köylüler Nasıl Yetiştirilir?

07.09.2023
Minecraft’ta Köylüler Nasıl Yetiştirilir?

En sevdiğiniz Minecraft köyünü büyütmek ister misiniz? Bunu yapmanın tek yolu (hileler olmadan) köylülerinizin üremeye başlamasını sağlamaktır. Bu, bir köy inşa etmenize yardımcı olur ve sonunda daha fazla ticaret fırsatı ve diğer avantajlar sağlayabilir. Ancak Minecraft köylüler yetiştirmek her zaman kolay değildir. Koşulların tam olarak doğru olması gerekir, bu da belirli bir köyü gerçekten genişletmek istiyorsanız yapmanız gereken bazı işler olduğu anlamına gelir. Köylü romantizmini teşvik etmek ve bazı aileleri başlatmak için ihtiyacınız olan her şey burada.

Minecraft Köylü Yetiştirme Rehberi

Adım 1: Seçtiğiniz köyü bulun. İdeal olarak, etrafta zaten birkaç köylü olacaktır, ancak başka yerlerden köylüleri tekneyle veya arabayla getirmeye istekliyseniz bu gerekli değildir. En önemlisi, boş köyler genellikle yağmacılar, zombiler veya diğer düşmanları içerebileceğinden, canavarsız olmalıdır.

Adım 2: En az iki köylünüz olduğundan emin olun. Gerekirse onları tekneyle ya da at arabasıyla köye getirebilirsiniz.

Adım 3: Köylülerinizi birbirine yaklaştırın. Üremek için gerçekten aynı binada olmaları gerekir. Bu her zaman kolay değildir, çünkü köylüler her zaman doğal olarak birlikte yaşamazlar. İsterseniz iki tanesini birbirine yaklaştırıp etraflarına bir bina inşa edebilir ya da içinde yeterince yer olan mevcut bir yapı bulup köylülerinizi oraya taşıyabilirsiniz.

Adım 4: Yatak yapmaya başlayın. Bunu nasıl yapacağınıza dair bir rehberimiz var! Köylüleri yetiştirmenin anahtarı, her köylü artı bir tane için yeterli yatak oluşturmaktır. Köylüler genellikle çocuk için fazladan bir yatak olmadığı sürece üremezler. Fazladan yatak da dahil olmak üzere yatakları köylülerinizin yanına yerleştirin.

Adım 5: Mümkünse, aktif olduklarından ve düzgün çalıştıklarından emin olmak için köylülerinizle ticaret yapın. Şimdi, onları havaya sokmanız gerekecek. Köylülerin girdikleri belirli bir çiftleşme modu vardır ve bunu teşvik etmenin en iyi yollarından biri onlara yiyecek vermektir – hem de makul miktarda yiyecek. Çiftinizdeki her köylüyü aşağıdakilerden biriyle beslemelisiniz:

  • 3 ekmek
  • 12 havuç
  • 12 patates
  • 12 pancar

Yeterince topladıktan sonra yiyecekleri köylülerinize atın. Sonunda köylülerin üzerinde kalpler belirmeye başlayacak. Bu her şeyi doğru yaptığınız anlamına gelir.

Minecraft Köylü Yetiştirme Rehberi

Minecraft Köylü Yetiştirme Rehberi

Adım 6: Köylülerin bir bebek doğurmasını bekleyin. İsterseniz kalıp izleyebilirsiniz – bu genellikle kalp simgeleri görünmeye başladığında en fazla birkaç dakika sürer, ancak isterseniz gidip biraz keşfe de çıkabilirsiniz. Sonunda iki köylünün yanında bir çocuk köylü ortaya çıkacaktır.

Adım 7: Çocuk köylü yaklaşık yarım saat içinde büyüyecek … ama bu sadece yeni bir köylü. Köyünüzü gerçekten inşa etmek istiyorsanız, kesinlikle bir çiftlik oluşturmalısınız. İşsiz bir köylüyü bir kompostçuyla eşleştirin ve kendi başlarına çiftçilik yapmaya başlasınlar. Çiftçiler yakındaki köylülere otomatik olarak kendi yiyeceklerini sağlayacaktır, bu da köylülerin üremesini sağlamak için onları kendiniz beslemek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Adım 8: Yapılar inşa etmeye devam ederek köyünüzü genişletin ve her zaman en az bir yedek yatak olacak şekilde ilave yataklar ekleyin. Çok geçmeden köyünüzün kendi kendini doldurduğunu göreceksiniz. Buradan sonra, gökyüzü sınırdır: Köylüleriniz için her şeyi erişilebilir tuttuğunuz sürece, isterseniz bütün bir şehir yaratabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.